Epp Kärsin

“Naiselikkus ja seksuaalsus minu ümber ja sees”

Kokkuvõte intervjuust Epp Kärsiniga 27. aprillil inspiratsioonipäeval “Õnnelik naine, õnnelik ema.” Kokku kirjutas “Õnnelik naine, õnnelik mina” kogukonna looja Mariliis Lukk. Viimati uuendatud 21.09.21. 

Huvitav fakt Epu kohta – Epp pole päevagi kella 8-5ni töötanud ning tal on koguni kaks kõrgharidust.

Mida tähendab tõeline naine?

Igal naisel on oma arusaam, missugune on tõeline naine – kelle jaoks on tõeline naine õrn printsess, teise jaoks on tõeline naine, kes oskab kasutada haamrit. 

Minu jaoks on tõeline naine see, kes on kontaktis kõigi nelja arhetüübiga. Ta teab, millal olla kuninganna, tütarlaps, armastaja ja millal perenaine. See on komplekt, mis paneb naise ennast hästi tundma, sest ta oskab ennast väärtustada, ta oskab ennast kehtestada. Ta oskab olla armastav, paneb oma piirid paika, ja emana oskab koju luua armastuse ruumi. Nendest arhetüüpidest räägib põhjalikult Katrin Saali Saul oma raamatus “Naiseks olemise kunst.” Seda raamatut võiks iga naine lugeda. 

Mida sina mõtled, kui öeldakse, et ta on nii naiselik naine? Mis sinul sellega seostub?

Minu jaoks naiselikkus kiirgab välja, kui naine tuleb ruumi, on aru saada, et tal on kontakt iseendaga. Ta julgeb olla tema ise, ta armastab iseennast, tal on kontakt oma emotsioonidega, see lihtsalt kiirgab välja.

Naine, kes on seksuaalselt rahuldatud, on nagu päike, tema energiavibratsioon on tohutult kõrge, sest seksuaalenergia on meie eluenergia, kundalini energia. Kui naine laseb sellel välja paista, et ta julgeb oma mehega magamistoas olla hästi vaba, siis ma usun, et see seksuaalenergia muugib ka kõige kinnisema naise lahti, anna ainult võimalus.

Kolm asja, mida naisena teha, et oma naiselikkust hoida. 

  1. Ma ütlen ausalt, mina tantsin iga päev. Tants on kehaga kontaktis olek, julged ennast liigutada. Koristage, lapp käes, ja tantsige. Naise keha on plastiline ja pehme, ära häbene tantsida. 
  2. Igapäevased iluprotseduurid on tähtsad – kui palju sina enda jaoks lubad, kuidas sa alustad päeva, kuidas lõpetad päeva. Praegu me oleme ehk naisena ennast ära unustanud. Kuid sa ei saa perekonda toita armastusega, kui oled ise tühi sidrun. 
  3. Ära lase ennast tühjaks pigistada, ütle välja, et ma ei jaksa. Mehed on tegelikult mugavad, nad lasevad naisel nii kaua kummi venitada, kuni võib olla liiga hilja. Las teinekord paneb mees lapsi magama, aitab koristada. Kui julged ennast väljendada, siis see näitab, et tunned suhtes turvaliselt. 

Mis sa mõtled mõtte all “naise tervendav vägi?”

See on kogu kodune õhkkond. Ei ole enam seda, et on meeste tööd ja naiste tööd, ehkki mulle meeldib, et mees on mees ja tema jalas on püksid. Mina naisena võin arvamust avaldada ja leiame kompromissi, mees muidugi ei saa türann olla. 

Mina pean oluliseks naise tarkusest tulenevalt, et ta oskab luua mehele ja lastele armastuse ruumi. Kui mees tuleb töölt, siis kodu ei ole sõjatanner. Mul ei ole probleem võtta mehel jope seljast panna nagisse, kui ta koju tuleb, sest ma ootasin teda. Mees tunneb ennast oodatuna.

Võiks olla vähemalt 7 kallistust päevas ja ühel neist ka pilk, puudutus ja sõna. See näitab, et sa oled kohal 100% ja ütled talle midagi ilusat. See annab tunde, et ma olen oluline, me kõik tahame olla olulised ja märgatavad. 

Millal tuleb suhtesse argipäev – siis kui me võtame teineteist iseenesestmõistetavalt. 

Naistel on üldiselt parem kontakt iseendaga, sest neid on lapsepõlves rohkem hoitud ja lohutatud, meestele öeldi, et mehed ei nuta. 

Kui naise sees on lõputu armastus oma mehe vastu, siis varem või hiljem see mees sulab ära. Kui seal see on roostes konksud (tingimused: sa pead tooma raha, kingitusi, tegema nii nagu mina teen), siis mees kärbub, sest naine võtab mehe väe. 

Võib-olla me tahamegi rohkem tähelepanu ja meil ongi lapsepõlvehaavad.

80% meie suhteprobleemidest saab alguse lapsepõlvest, meie soove pole märgatud ega rahuldatud.

Ole julge ja tunnista seda, hakka sellega tegelema. Mees, kes naist armastab, teeb kõik selleks, et naine tunneks end õnnelikuna.

Harvardi ülikoolis tehti uuring, kus selgus, et paarisuhe on kõige tähtsam suhe, see mõjutab meie vaimset ja füüsilist tervist, edukust.

Väga oluline on tervendav puudutus. Kui me puudutame oma partnerit aeglaselt, läheb see väga hinge. Me vajame puudutusi palju, me oleme puudutuse puuduses. 

Mis on sinu soovitused tänastele lapsevanematele?

Julgege mehe ja naisena laste ees kallistada. Julgege näidata, et armastate teineteist, lapsed tunnevad seda. Kui vanemad on päeval tülitsenud ja lapsi pole kodus, nad saavad aru, et õhk on paks. 

Kallistage ka oma lapsi, hellitage neid sellega. Öelge oma lastele, et nad on teile kallid. Kui ta teeb mingi sigaduse, siis küsi, mida sa tunned, et sa niimoodi tegid, mitte ära hakka õiendama. 

Kui laps tuleb küsima, mis juhtus, nt. tüli puhul, siis vastatakse –  mitte midagi. Laps vastab sulle tulevikus aga samamoodi – “mitte midagi”, sest sa oled talle õpetnud, et tunnetest rääkimine ei ole õige. Sa võid jagada lapsega oma muresid, rõõme, kurbust. Julge olla ka lapse nähes haavatav, siis lood pinnase, et laps tuleb tulevikus toime nende tunnetega. 

Paljud mehed ei saa hakkama naise emotsioonidega. nad tahavad eemalduda, ära minna, aga kõige olulisem on jääda naise kõrvale, võta ta ümber kinni. See kontakt maandab naise ja samamoodi mehe. Aga raske on vihasena kallistada. 

Sa oleksid võinud lihtsalt öelda, et võta mind palun kaissu. Ärge arvake, et mehed on tundetud. Nad jätavad need enda sisse. Mis sa arvad, kui paljudel meestel on suhtevõrgustik, kellega jagavad suhteprobleeme. Nad ei jaga neid oma sõpradega. Mehed on kordades õrnemad kui naised. Ühiskonnas peab mees olema kõva mees, aga kui naine laseb tal olla nõrk, siis saab mees kasvada tugevaks. 

Iga puudutus on hästi erinev, aga me vajame ka rääkimist. Kui meil ei ole õhtul aega minna tundideks magamistuppa, võtke õhtul teleka ees, laste juuresolekul, tehke jalamassaaži, seljamassaaži vms. Võib ka terve perega massaaži teha, see maandab meid. Maandage teineteist. Naise vägi maandab mehe pinged ja vastupidi, see ongi see pluss ja miinus. 

Ärge kaotage kontakti teineteisega, puudutage iga päev teineteist. Võta tal käest kinni ja vaata silma. Millal sa seda tegid? Sellised väikesed asjad on hästi määravad, nii me laseme oma suhtel kasvada. Tülid ei tähenda, et oled koos vale inimesega, vaid ta leiab üles need valusad kohtad, kus sa pead kasvama. Kui sa seda tunnistad, siis hakkad sellega ka tegelema. Kui sa küsid, miks see mind ärritab, saad otsida vastuseid. 

Seksuaalsus

Kui naised tulevad mu koolitusele, siis nad valivad tavaliselt lingami massaaži või suuseksi. Ma teinekord ütlen ka, et kallid naised, alustage iseendast, siis saate ka meest juhendada. 

Näiteks rinnamassaaž – rinnad on meie tunnete ja emotsioonide tsoon. Kui mehed puudutavad naise rindasid, siis rinnad avavad tee naise südamesse. On väga rahustav rindu rahulikult, õrnalt masseerida. Ära häbene iseennast tundma õppida, uuri ennast peeglist, uuri ennast seestpoolt. 

Pärast sünnitust võib keha olla teistmoodi. Elundid, ka emakakael, võivad allapoole vajuda ning vahekord võib olla ebamugav. Kui vahekord on valus, räägi oma ämmaemandaga. 

Kui lihtne on mehel, kui naine ütleb, mida ta tahab. Olulised on ka suudlused, suudle pikalt oma mehega, ühes intiimses suudluses on peidus nii palju. 

Näidake teineteisele, kuidas ennast rahuldate, siis teine ka näeb, mis teile meeldib. 

Alguses on enda puudutamine ebamugav. Saa sellest häbist üle ja armasta oma keha, iga oma millimeetrit. 

Milline on terve ja väekas seksuaalsuhe?

Kui mõlemad pooled tunnevad, et on seksuaalselt rahuldatud. Seksuaalselt rahuldamata naised vinguvad, torisevad, klatšivad, on tigedad ja näägutavad. Kõik asjad ajavad teda närvi.

Ka mehed peavad julgema ennast puudutada, ennast rahuldada, naine samamoodi. Peab olema julge. Kui naine kogeb nädalas vähemalt 4 orgasmi, on ta nooruslikum ja noorem. Kiirgad õnnehormooni ja elutervet energiat enda seest. 

Väga palju minnakse lahku, sest on probleemid magamistoas. Rääkide enne kooselu läbi mitu korda nädalas seksida tahate. Ka rahaasjad peavad klaarid olema, samuti laste kasvatamise põhimõtted, ärge kartke nendest rääkida. 

Laste pärast ei ole mõtet koos elada. Paljud lapsed on hiljem öelnud, et miks sa minu pärast koos elasid. Ma ise olen ka lahku läinud, aga oskasime lahku minna, kui meil on vaja midagi küsida, jagada, saame normaaselt läbi.

Kui sa saad aru, et suhe ei tee sind õnnelikuks, siis lase see inimene vabaks.

Mida laps peaks nägema, kogema, et kujuneks terve seksuaalsus? 

Paari sõnaga on keeruline kokku võtta. Kui laps küsib seksi kohta, siis jää vastates neutraalseks, ära lükka teda ära. Kui ta tunneb, et ema tunneb ebamugavalt, siis ta ei tule enam küsima. Väga hea raamat on “Laste seksuaalkasvatus”, seal on vanuse kaupa ära seletatud, millal mis küsimused ja huvid tekivad. Mida vähem ise pinges oled, seda parem, laps ei mõtle sinna taha seksuaalsust. Nimeta ka asju õigete nimedega.

Väga hea ülevaate ja õpetused leiad ka Kristina Birk-Vellemaa veebiloengust “Lapse seksuaalsuse areng – kuidas oma last toetada sellel teekonnal?”

Kuidas lastele seksuaalsust avada?

Kui ta ise tuleb küsimustega, siis räägi. Kui ka pole valmis rääkima, siis võid võtta aja ja otsida vastused ja siis rääkida. Osa kirjutavad küsimused kausta ja siis kord nädalas ema-isa vastavad. 

Mida avatumalt räägid, seda lihtsam on teismeliseeas võimalike muredega hakkama saada. Ärge kartke, et kui räägite lapsega seksist, siis ta hakkab vara seksima. See ei ole tõsi. Mida rohkem räägib, seda hiljem alustab näitavad uuringud. 

Epp Kärsin oli üks esinejatest, kes osales virtuaalsel inspiratsioonipäeval “Õnnelik naine, õnnelik ema” 27. aprillil 2021.

Seksuaalsuse ja naiselikkuse teemadel räägime sügavamalt virtuaalses “Õnnelik naine, õnnelik ema” kogukonnas. 

Recommended Posts