Perepäeva toimumiseni on jäänud täpselt kuu (20.01.2018). Selle aja jooksul tutvustame teile neid tublisid inimesi, kes viivad läbi Perepäeval toimuvaid treeninguid, loenguid ja muid meelelahutuslikke tegevusi.

Alustame Eesti kõige tuntuma elukutselise akrobaadiga – Vello Vaheriga. Tema juhendamisel toimuvad Perepäeval isade ja laste võimlemistunnid. Vellot võib iseloomustada kui väga töökat ja suure pühendumusega inimest.

Tegusalt inimeselt saada hetk tema hingetõmbeaega pole lihtne. Nii on lugu ka Velloga. Sisutihedad ja aktiivsed päevad on tema elustiili osa. Prožektorite säras, naeratus näol, jalgade kukla taha kokku pakkimine nõuab tohutult tööd, treenimist ja enesedistsipliini. Seda on Vello aga harjutanud suurema osa oma elust.

Kui uurida, nii Eestis kui mujal maailmas staarakrobaadina tuntult Vellolt, et kust ta tuleb ja kuhu on teel, siis vastus tuleb mõtlik:

Per astra ad aspera .

Through hardships to the stars.

Läbi raskuste tähtede poole.”

Treeneritööd lastega alustas Vello päris varakult. Algus tuli lausa koju kätte. Nimelt ta teadis juba noorena, et tahab saada palju lapsi. Just oma viie lapsega koos õppis ja arenes ta ühes taktis. Koos oma perega tehti aastakümneid tsirkust ja käidi esinemas üle Euroopa. Ka praegu tegutseb pere loodud Tsirkusekool, kus võimlemistunde annavad nüüd  ka Vello tütred, Endla ja Lembi Vaher.

Error: Contact form not found.

Õpetussõnad, mida ta on andnud enda lastele hingeskandmiseks, on, et nad jääksid alati iseendaks, ka siis kui see tähendab olla teistest erinev. Kedagi teist ei tasu kopeerida, sest igal ühel meist on oma ala, millel võib ta kaugele jõuda – olgu see siis viiulimäng, keelteoskus, mõni harrastus.

Vello

Vello ise märkas juba varakult, et tema erineb teistest painduvuse osas. Sellele lisatud suure töö ja sihikindlusega on ta üles ehitanud kogu oma karjääri. “Just sedasama vintsket järjekindlust ja oskust sihte seada soovin ma ka eesti lastele ja lastevanematele. Ning tasub meeles pidada, et iga eesmärgi täitumiseks on vaja tööd teha ning mitte jätta asju pooleli, vaid võiduka lõpuni välja minna.”

20.01.2018 toimuval Perepäeval saab Vello juhendamisel osa võtta kahes erinevas vanusegrupis lastele mõeldud võimlemistundidest:

I grupp:  2kuused kuni 1aastased lapsed

II grupp:  1-3aastased (kõndivad lapsed)

Kui isad jaksavad, siis tundi on oodatud ka vanemad lapsed (esimese grupi puhul kuni 1,5 aastased, vanemate puhul kuni 5 aastased).

Tunni alustuseks toimub kümmekond minutit soojendust. Siis harjutused maa ja taeva vahel ehk paneme lapsed lendama. Tunni lõpetuseks lihtsamad harjutused ja natuke sellist poolmüramist. Võimlemise vahele pikitakse ka mõned tähtsad elutõed.

Täpsem ajakava ja registreerimisinfo jõuab Sinuni peatselt 🙂

Küsimuste korral saad ühendust võtta meie Facebook’i lehel või helistada Mariliisile +372 527 0882.

Intervjueeris Mirell Merirand ja toimetas Elerin Helmeste

 

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment