2 minuti lugemine. Autor Mariliis Lukk, 2 väikelapse ema.

Jagan Sinuga Gerli mõtteid, kuidas tema sai üle oma rasedusaegsetest hirmudest ning mis aitas teda saamaks positiivset sünnituskogemust. Gerli esimene kokkupuude joogaga oligi just joogaõpetaja Merilin Tamme “Teadliku raseduse joogakursusel”.

“Juba raseduse alguses jäi mulle kõrvu, kuidas inimesed jagavad enda, peamiselt negatiivseid sünnituskogemusi ning oi kui palju tuli kommentaare inimestelt, kuidas ja miks ma ei vôi erinevaid asju teha või peaksin tegema. Kogu selle negatiivse infotulva tõttu tundsin ennast kuidagi eriti kaitsetuna.” 

  • Rasedate joogakursus aitas mul meeletult tôsta enesekindlust ja õpetas eirama ning minna laskma teiste kommentaaridel.
  • Saime koos elukaaslasega aru, kuidas tema meeleolu mõjutab ka minu ja kõhubeebi enesetunnet. Tegelikkuses aitas kursus ka meil elukaaslasega üksteist rohkem môista.
  • Joogakursus andis mulle tuge ja peoga positiivsust, kuna meil oli meeletult ühtne grupp ja mônus oli môtlemata rääkida kôigist enda muredest, mõtetest ning vajadusel ka paar pisarat valada. Ei tundnud kordagi, et keegi oleks viltu vaadanud vôi pahasti öelnud.

Hirmud seoses sünnitusega

Minu suurimad hirmud seoses sünnitusega oli see, et ma ei saa ise hakkama. Ilma joogas käimata ei oleks ma sünnitusel kindlasti teadnud: 

  • kuidas hingata, miks on vaja just nii hingata ning muidugi milline hingamine mind just kõige paremini hetkel aitab.
  • Samuti oskasin paremini valida sünnitusel õiget asendit ja teadsin, milliseid tegevusi või asendeid tuleks vältida.
  • Usun, et minu sünnituskogemus oli tänu joogale palju positiivsem, kui see oleks muidu olnud.

Gerli jaoks oli sünnitus loomulikult valus, aga midagi nii imelist, et seda ei suudagi kirjeldada ja seda mõistavad ainult emad, kes on ise sünnitanud. “Olen rääkinud sōbrannadele ja ämmaemandatele isegi, et selline kursus võiks olla kõikidele rasedatele kättesaadav, et tõsta enesekindlust ning lasta naistel just nautida seda imelist teekonda.”

Error: Contact form not found.

Osalejate kogemused

Jäin väga rahule. Minu ootused olid hoopis madalamad kui see kogemus, mida Merilin suutis meile kõigile anda 🙂 Hakkasin paremini mõistma ja rohkem usaldama iseennast, mulle meeldis kuulata teiste kogemusi ja lugusid ning sain aru, kui oluline on oma keha tunnetada ja kui tähtis on olla lihtsalt õnnelik 🙂

Mulle meeldis, et tegemist oli kompaktse kursusega, mitte joogatundidega rasedale. Lisaks oli minu jaoks oluline ka spirituaalne pool, mitte ainult füüsilised harjutused ja hingamine.

Jäin rahule ning väga palju õpetas tundma ise ennast ja ka sünnitusega kaasnevaid mõtteid ja arusaamist.

“Imeline kogemus, täpselt see mida vajasin”.

Gerlit intervjueeris Mariliis.

Lisalugemiseks: 5 fakti, mida iga beebiootel naine rasedusaegse füüsilise aktiivsuse kohta teadma peaks.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment