Perepäeva talentide nimistu on pikk! 🙂
Järgmisena tutvustame teile väsimatut Mirell Meriranda, kellega kohtute Perepäeval mitmes kohas.

Kell 13.00 saate tulla tema jututuppa, kus vestlusteemaks on laste sisemise vabaduse arendamine. Seejärel, kell 14.00, saavad lapsed oma näpuosavust proovile panna temaga koos origamisi meisterdades. Pärastlõunal (kell 15.00 ja 16.00) juhendab ta lastejooga tunde.

“Aastate jooksul olen proovinud erinevaid joogastiile ja käinud erinevate õpetajate juures. Kuid sattudes esmakordselt kundalini jooga tundi, oli see kohene arusaamine, et mu otsingud on lõppenud. Armusin hetkega kundalini jooga filosoofiasse ja tundide ülesehitusse – seal on meditatsioonid, mantrate laulmised, füüsiliselt proovile panevad harjutused. Kõik selleks, et hing saaks loa heliseda ja egopõhised hinnangud purustatud. Kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda edasi anda”, räägib energiast pakatav Mirell.

Kuigi lastejooga tund ei pruugi esmapilgul tavapärast joogatundi meenutada, on tunnil kindel ülesehitus olemas:

  • sissehäälestus ja soojendusharjutused
  • hingamisharjutused (aitavad emotsioone kontrolli alla saada)
  • füüsilised harjutused (lastele köitvad, lõbusad ja jõukohased)
  • meditatsiooni tehnikad (aitavad keskenduda)
  • lõdvestus (suunab endasse vaatama ja olema tähelepanelik)
  • väljahäälestus ja tunnete jagamine (kuidas ma ennast nüüd tunnen)

Error: Contact form not found.

Lastejooga tunni peamised loojad ongi lapsed ise ning nendega ühisloomingusse astumine on võrratu kogemus. Õpetaja roll on luua ruum, võimalused ja usaldusväärne keskkond, kus neid toetada, innustada ja julgustada, et nende usaldus enda suhtes oleks kindel.

Laste sisemise vabaduse arendamise jututoas räägime laste kasvatamisest. Me soovime, et meie lastest kasvaksid ausad, vastutustundlikud, endast ja teistest hoolivad julged inimesed kes usaldaksid elu. Siinkohal me võib-olla jäämegi takerduma küsimustesse nagu:

  • mis on lastele parim?
  • kuidas seda teada?
  • kuidas neil oleks julgust järgida oma igatsusi ja unistusi?

Kas poleks imeline, kui nad õpiksid suureks sirgudes kuulama oma sisemist häält ning neil oleks julgust teha asju, millesse nad päriselt usuvad? Et nad kohaneksid uute ja erinevate tingimustega? Ja kõige olulisem – et nad ei unustaks elu peamist ülesannet – olla õnnelik! Seda ma nimetangi sisemiseks vabaduseks, mida paljud inimesed taasavastavad täiskasvanuna läbi erinevate praktikate ja tseremooniate.

Jututoa ajal ootavad teie lapsi endaga mängima Jack Sparrow ja Bella, kes meisterdavad õhupalliloomi, joonistavad ja plaanivad ka midagi põnevat korraldada.

Pileti Mirelli joogatundidesse ja jututuppa saad osta SIIT! ????

Perepäeva alale, kus toimub palju vahvaid tegevusi ja ka Mirelli origamide meisterdamisse, on sissepääs TASUTA!
Ajakava ja pikem tutvustus ürituse kohta on kirjas Facebooki lehel!

Küsimuste korral saad meiega ühendust võtta Facebook’i kaudu või helista Mariliis’ile +372 527 0882.

 

Toimetanud Elerin Helmeste

Recommended Posts