2 minuti lugemine. Autorid Mariliis Lukk ja Piret Špitsmeister, kes mõlemad on kahe lapse emad ja Pesapuu Pereklubi loojad.

Emadena me sageli unustame ära, kui oluline on vahel aeg maha võtta ja vaadata enda sisse. Pesapuu Pereklubi andis emadele võimaluse mõtiskleda emaks olemise üle.

Emmede ülesandeks oli ise teha ajakirjadest lõigatud piltidest kollaaž, mis kirjeldaks tundeid, kuidas on emaks olemine neid muutnud. Ausalt öeldes olime kõik pisarateni liigutatud…  

IMG_4609.JPG

Error: Contact form not found.

10kuuse poja ema: “Mulle nagu jõudis kohale, kui palju parem inimene ma olen tänu oma poja sünnile. Teadlikult olen oma elu muutnud: hoolin rohkem nii endast, oma mehest kui ka teistest lähedastest. Justkui oleks perekonna tegelikust tähtsusest alles nüüd aru saanud ning mõistan oma vanemaid hoopis paremini. Kõik mu otsused lähtuvad nüüd lapse heaolust ja tunnen ennast õnnelikumana – on keegi, kes sõltub minust ja see paneb mind tahtma olla parem ema, parem inimene”.  

18425896_1699697856725032_865956838_n

3kuuse pisibeebi emme: “Mina avastasin seda loovülesannet tehes, et ema argipäevas on nii-nii palju väikeseid asju, mille üle rõõmu ja tänulikkust tunda. Igapäeva saginas ei leia sageli aega end kõrvalt vaadata. Emadepäeva tund andis selleks mõnusa hetke ja pani märkama, kui eriline on iga uus päev koos beebiga”.

Mõtisklev emme: “Mul oli raske päev ning emadusele mõtlemine tekitas minus tunde, et olen kehv ema ja tegi mind nutuseks. Kuid just seda ma vajasin – beebiklubi ja teisi emasid, kel sarnaseid juhtumeid. Ja olen õnnelik, et ei jäänud koju nukrutsema. See oli just see, mida vajasin”.

IMG_4645.JPG

“Mulle meeldis, et see tegevus oli nagu kontekstist väljas. Lapsed sagivad ringi ja sina toimetad innukalt hoopis millegi muu kallal, mis ei ole söögi tegemine ega koristamine, vaid paberite lõikamine ja kleepimine: oma ideede/soovide/nägemuste piltlikuks kujundamine. See oli väga lahe 🙂 Väljakutsuv oli minu jaoks kõigi nende suurepäraste asjade seast, mida emaks olemine annab, ainult olulise välja valimine ning mõnda asja/tunnet on ka keeruline kirjeldada. Olen tänulik, et mul on suurepärane pere ja suurepärane abikaasa, kellega koos ei ole üldse keeruline olla ema”.

“Emana olen hakanud enam väärtustama ka iseenda vaimset ja füüsilist tervist – on ju lapsed need, kes sõltuvad meist pikka aega. Mina olen peegel ning minu heaolu, käitumine ja mõtted on need, mida laps tunneb ja näeb. Taban end tihti mõttelt, kas senised arusaamad ja põhimõtted on ikka õiged minu pere ja laste jaoks – miks mitte “vanast” lahti lasta, kuulata oma südant ja lihtsalt olla avatud uuele”.

Loodetavasti saab igaüks siit hea mõtte kaasa. Jaga meiega oma mõtteid, kuidas on emaks olemine Sind muutnud.

Oleme südamest tänulikud, et meiega oma tundeid ja mõtteid jagasite ning innukalt kaasa tegite 🙂

Pildigalerii leiad SIIT!

Kallid, armsad emmed! Aitäh teile kõigile, et olete meiega! Palju armastust teile ja imeilusat emadepäeva 🙂

Autorid Piret ja Mariliis

Ärgem siinkohal unustagem ka oma emasid, siit saad lugeda vanavanemate rolli olulisusest!

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment