3 minuti lugemine. Autor  Mariliis Lukk on kahe lapse ema ja Pesapuu Perekeskuse õnnelike perede haldjas.

Beebimassaaž ja beebiga võimlemine aitab kaasa lapse arengule ja samas luua kiindumus- ja lähedussuhet. Annan Sulle mõned ideed, selleks, et Sinu suhe beebiga saaks minna iga päevaga aina paremaks ning Sa valiksid enda kõrvale sobiva ja usaldusväärse inimese.

Esimene asi, mida peaksid beebimassööri juures vaatama on see, et ta päriselt käib kodukülastusi tegemas. Kodu on nii privaatne koht, et sinna me võõraid arusaadavalt lihtsalt ei lase ja igaüks peab Sinu kodukülastuseks enne usalduse välja teenima. Pesapuu Perekeskuse võimlemis- ja massaažihaldjas Maili on käinud tänaseks juba sadades kodudes ligi kolm aastat ja teeninud välja lapsevanemate ja beebide usalduse.

Lisaks saab massöör kodukülastusel näidata ka võimlemisharjutusi, mis sobivad just Sinu beebile.

Oluline on kodukülastuste kogemuse juures veel see, et sadade beebide väga personaalselt tundmaõppimine annab suurte kogemustepagasi ja parema tunnetuse ning võimaluse abi pakkuda Eesti emmedele.

Peale kodukülastuste on oluline, et beebimassööril oleks ka grupikoolituste läbiviimise kogemus. Miks see oluline on küsid? Sest grupis on beebid ja emmed üheskoos ning ühe mure asemel on ühekorraga koos kümme täiesti erinevat beebit, emmet ja ka 10 täiesti erinevat muret. Oluline, et beebimassöör suudaks hallata kogu gruppi ning tegeleda samal ajal nii kogu grupiga kui anda ka personaalselt nõu igale emmele.

Vaata, et tal oleks endal lapsed, eriti hea kui väiksed lapsed (siis on kõik värskelt meeles). Kui muudes tundides see võib-olla nii oluline polegi, siis beebimassaaži puhul on see minu arvates väga oluline. Sest siis tõenäoliselt teab ta, mis on beebi gaasivalud, ta on öösiti üleval olnud (nagu tõenäoliselt sinagi) ning pidanud pisikest lohutama, olles ise täiesti kurnatud. 🙁

Millal Sinu beebimassöör viimati koolitusel käis? 15 aastat kogemust on küll super, kuid uuri, millal Sinu beebimassöör viimati end koolitusel täiendamas käis? Kui see oligi 15 aastat tagasi, siis usu mind, ajad on täiesti muutunud ja näiteks mõningaid mitmekümne aasta taguseid massaažitehnikaid ei tohiks tänapäeval enam üldse kasutadagi.

Error: Contact form not found.

Kas ta teeb kuskil ka beebide võimlemist? Beebide võimlemine on alguses seotud väga palju beebimassaažiga. Tegelikult ongi enamik võimlemistunnist alguses beebimassaaž.

Eakohased võimlemisharjutused ja beebimassaaž käivad ikka käsikäes. 🙂

Kas ta ehitab võimlemistunni üles ainult trikkidele? On küll tore jõulude ajal teha pilte, kus beebi on nagu täheke või saad sotsiaalmeediasse üles panna vägeva video, kuidas te mingit ägedat trikki teete, kuid oluline, et ta ei tekitas Sulle kui värskele emale (isale) survet beebiga “trikkide” tegemiseks. Võid tegelikult mõelda ka, kas neid üldse on vaja? Pinget ja stressi on Sinu elus niigi palju, kas veel riskida sellega, et Sul trikk äkki ei õnnestu või hoopiski juhtub midagi hullemat.

Kas ta jagab oma teadmisi ja tasuta materjali ka veebis. Ausalt, kahjuks olen kokku puutunud juhendajatega, kes ütlevad, et nemad ei taha oma teadmisi tasuta jagada. Ühest küljest saan aru, et personaalsus on just võimlemise ja massaaži puhul üliolulised, lähtudes just konkreetselt beebist, kuid siiski on minu arvates hea, kui juhendajal on veebis üleval ka mingit tasuta materjali beebimassaaži või võimemiste kohta (Maili ja Pesapuu poolt Sulle beebimassaaži lühikursus 😉 ).

Minu jaoks on oluline, et kursustel või beebide tundides kehtiks raha tagasi garantii. Päriselt ka, kursus maksab päris palju ja kui ma ikka ei jää rahule, siis on ikka pettumus väga suur ja rahast ka kahju. 🙁

Loo autor Mariliis Lukk on kahe lapse ema ja Pesapuu Perekeskuse õnnelike perede haldjas.

Loe lisaks: Kuidas suhelda beebiga ning mõista tema vajadusi ja soove

Recommended Posts