3 minuti lugemine. Autor Maili Saarva, kes on Pesapuu Perekeskuse massaažihaldjas ning paitab BeebiPais kõige pisemaid beebisid. Uuendatud jaanuaris 2020.

Beebimassaaž on väga nauditav ja kiindumussuhet tugevdav tegevus nii emmele (issile) kui ka loomulikult beebile.

Puudutus on beebi jaoks ülimalt oluline. See on tema jaoks lausa elulise tähtsusega, kuna beebi füüsilise arengu aluseks on otseselt puudutused ja liigutused.

Mida rohkem beebit puudutada ja mida rohkem temaga võimelda, seda kiiremini ta kehaliselt areneb.

Puudutuse kaudu areneb ka beebi närvisüsteem, mis on aluseks kogu keha toimimisel.

Samuti on tõestatud, et mida rohkem puudutusi beebi saab, seda kiirem on tema vaimne areng.  Vähem oluline pole ka see, et puudutuse kaudu õpib beebi tundma maailma ning looma suhteid inimestega enda ümber.

Eriti oluline on puudutus just vanematega kiindumussuhte loomiseks.

Kiindumussuhe kujuneb lapse esimesel eluaastal kui ta tunneb, et vanemad on tema jaoks olemas, mõistavad teda ning on valmis tema vajadusi rahuldama.

Kui beebi sünnib, siis ema ja isa alles õpivad tundma tema soove ja vajadusi, mis ja kuidas talle meeldib. Tihti on pisikesest beebist esialgu päris keeruline aru saada, kuna tundub, et tema ainsaks suhtlemisvahendiks on vali nutt.

Kuidas siis suhelda beebiga ning mõista tema vajadusi ja soove?

Siin tulevadki mängu puudutused ja massaaž. Kuna beebi käest ei saa sõnalist vastust, siis tuleb õppida tema soove tajuma.

Puudutused on unikaalne suhtlusviis beebi ja vanema vahel. Massaaži tehes loob vanem beebiga kontakti silmsideme ja puudutuse kaudu ning see aitab paremini mõista beebit ja tunnetada tema soove.

Emad ja tihti ka isad tajuvad instinktiivselt, mida nende pisike beebi soovib ja mis talle parim on. Beebile regulaarselt massaaži tehes on võimalik seda instinktiivset tunnetust veelgi tugevdada.

Beebi sügavatesse silmadesse vaadates ja täielikult temale keskendudes on võimalik temaga sõnadeta vestelda. Mõelge vaid kui lihtne on elu siis kui on võimalik oma pisikest maailmaime sõnadeta mõista ning niimoodi tema soove ennetada ☺

Täpsema info beebimassaaži kursuste kohta leiad meie kodulehelt ning võimlemistundide kohta loe rohkem siit. Beebimassaaži pakume ka Pesapuu Perekeskuses, Küti tee 4, ettetellimisel (mariliis@pesapuuperekeskus.ee).

Kasutatud allikad:

Beebimassaaži kursus, klassikalise massaaži kursus, peamiselt aga isiklik kogemus emana ja beebide refleksoloogina ning beebide võimlemistundide haldjana ☺

Lisalugemiseks: Kiindumussuhte tähtsus lapse arengus.

Recommended Posts