3 minuti lugemine. Autor Pesapuu Perekeskus.

Mäng ja lapse areng on tihedalt seotud. Ega asjata öelda, et mäng on väikese inimese töö. Mängides areneb lapse:

  • kujutlusvõime,
  • suhtlemisoskus,
  • koordinatsioon,
  • peenmotoorika,
  • tähelepanuvõime
  • keskendumisvõime,
  • koostööoskus.

Mängides on laps loov ja saab olla tema ise. Kõik see, mis lõpuks tuleb paberile, taldrikule, kujukesena vms ongi lapse nägemus maailmast, kus ei ole õigeid ega valesid tulemusi. Et iseenda meeli ärgitada ja lapsega julgelt koos tegutseda kogusime kokku 6 veebilehte, kust leiad häid ideid, mida lastega teha.

5-aastase Liisa mereteemaline joonistus

Loovlaps

Loovlaps on Jaana Ojakäär-Kitsingu blogi, kuhu on koondatud vahvaid tegevusi toas ja õues. Sealt leiab meisterdamist, loovkunsti, liikumisharjutusi ja ka kokkamist.

Lapsevanemana on seda väga mugav kasutada, sest  saab valida, mida on jaksu endal ja lapsel teha ja näiteks meisterdamisel jätab paljuski vabaduse valida endale ja lapsele kõige sobivamad materjalid. Mina võtsin plaani teha soovide kaart, sest seal saab kodus seisvaid vanu ajakirju, riidetükke ja kõike muud ära kasutada.

Minu lapsed leidsid sealt ka ägeda peitusemängu, mille peale ma ise polnud tulnudki. Neile väga meeldib!

Loovlaps Facebookis  ja Instagramis

Mutukamoos

Mutukamoos on Eveli blogi. Ta kasutab lastega tegevustes Montessori ideid ehk siis lähtutakse sellest, et vanem loob lapse arenguks sobiva keskkonna. Arvestatakse laste vanusega ja siin on ka loodusega koos kasvamist.

Ta on väga palju jõudnud teha ja huvitavaid tegevusi leiab nii tuppa kui ka õue. Isegi kui kõike ise teha ei saa, siis on huvitav vaadata, kui lihtsalt  (ja jällegi taaskasutades) saab luua ägedat lapsepõlve.

Minu viimane leid on inspireeriv loodusriiul, mis päästis meie pere toanurgad puulehtedest,  kivi- ja käbihunnikutest. Usun, et paljudele lastele meeldib ka mudaköök. Raamatuhuvilised leiavad siit blogist ka eakohaseid raamatusoovitusi.

Keda Montessori rohkem huvitab, siis huvitavaid tegevusi, mida vanemad kodustes oludes leiutavad leiab ka Facebooki grupist Montessori ja lapsest lähtuv õppimine.

Mutukamoos Facebookis ja Instagramis

Loovla

Loovla taga seisab Alissa Kiinvald, kes on loovterapeut ja väikese lapse ema. Hetkel on videod kuni aastase lapse loovtegevustest. Kellel on lapsed just selles vanuses, on kindlasti huvitav jälgida ja katsetada, kas oma lapsele ka meeldib. Temagi lähtub oma tegevustes lapse arenguetappidest ning videode juures saab teada, mida laps seeläbi õpib.

Õhupallides  möllamine on kindlasti üks tegevusi, mis meeldib ka vanematele lastele.

Loovla Instagramis

Error: Contact form not found.

 

Materjalid lasteaiaõpetajatele/lapsehoidjatele

See on Facebooki grupp, mis on, tõsi küll, suunatud pigem lasteaiaõpetajatele ja -hoidjatele, kuid ka lapsevanemad leiavad sealt väikelastele ja eelkooliealistele materjale. Albumites on kunstitöid, meisterdusi ja ülesandeid. Ülesandeid on ka näiteks matemaatika kohta.

Mina taasavastasin sealt voltimise, sest olin unustanud, kuidas laeva tehti.

Isemoodi Isetegijate Loovustuba

See on üks vahva veebileht, mis sobib kunsti ja loovuslaagrite ning töötubade huvilistele. Tegevusi on peamiselt veidi suurematele lastele. Koostegemise rõõmust, mida eri vanuses lapsed ja ka täiskasvanud on teinud, on inspireeriv fotogalerii.

Väga tore on nende mõte, et liiga lihtne on tormata kauplusesse ja osta, palju ilusam ja mõjusam on teha ise midagi põnevat ning erilist. Näiteks ajalehtedest kinkekotid ja plastpudelist kõrvarõngad, mahlapakendist rahakoti, pinali ja kohvipakkidest käekoti, vanadest kangajuppidest mängukaru või nukukese – kõigest saab midagi!

Isemoodi Isetegijad Facebookis

P.S. Isetegijate Loovustoaga kohtute ka sügisel Peetris ning kindlasti hakkame ka meie jagama rohkem videosid loovustundides toimuvast 😉

lastega.ee

Sellel veebilehel on minu arvates liiga palju infot, nii et võtab kohe silme eest kirjuks. Kuid leidsin siit luuletusi ja laule, mida lastega koos lugeda või laulda. Näiteks lihtne unelauluke, mis paljudel ehk endalgi lapsepõlvest meeles, kuid on teisigi lastelaule.

Lastega.ee Facebookis

Loe lisaks “Kuidas toetada lapse loovust ja kunstilembust”

Recommended Posts