2 minuti lugemine. Autor Mariliis Lukk, kahe väikelapse ema ja Pesapuu Pereklubi üks asutajatest.

KUIDAS ALUSTAD SINA oma päeva armas lapsevanem?

Minul on see tavaliselt must-do (peab tegema) nimekiri – tuba koristada, nõud pesta, pesu triikida, süüa teha, lastega õue jne. Märkasin ühel hetkel, et see ei tööta ja kõik tegevused muutusid juba vastumeelseks. Õnneks on mul Facebooki sõbrad ning inspireerituna ühe oma tuttava Facebooki postitusest…

Error: Contact form not found.

 

Mis siis kui teeks vahelduseks DO-DO (vaja teha) nimekirjade asemel TO-BE (kes olla) nimekirju?

  • Kui jätaks ühel päeval stressamata sellepärast, et põrandad on liiga mustad või mustapesu kast ajab üle ääre?
  • Kui oleks selle asemel hoopis täiesti teadlikult ja kohal oma lastega? Kui vaataks silma neile ja ütleks kui olulised nad meile on.
  • Kui naeraks koos kaaslasega südamest selle üle, kui väsinud me tegelikult emmede-issidena oleme ja kui väga tahaks magada.

Ma ei jõua võib-olla kõiki “vajalikke” toimetusi teha, kuid ma luban, et TÄNA OLEN TÄNULIK. ARMASTAV, HOOLIV. TEADLIKULT HETKES. MÄNGULINE. Lihtsalt ÕNNELIK!

Milline SINA TÄNA OLED? Toetame ja inspireerime teineteist, seega jaga julgelt teiste emmede-issidega ka Facebooki kommentaarides oma TO-BE lubadusi. PS – on tõestatud, et teistele väljaöeldud lubadused täituvad suurema tõenäosusega.

Õhtul kui Sa oled lõpuks lapsed tuttu saanud, siis võta see 5 minutit ainult iseendale ja mõtle korraks, kuidas Sul lubaduste täitmine läks?

  • Kas TO-BE lubaduste täitmine läks lihtsalt?
  • Kas nimekirja järgides olid teadlikum ja andsid endast parima olla see, kes soovid olla?

DO-DO nimekirju ei tasuks siiski täitsa ära unustada ja tule vahepeal lapsega trenni ka 🙂 Meil on väga vahvad ujumis- ja võimlemistunnid erinevates kohtades Tallinnas ja Harjumaal. Vali endale tunniplaanist sobiv asukoht 🙂

Recommended Posts