fbpx

Yin jooga

Jooga Peetris, Rae vallas Peetri Keskuses alates 24. augustist 2020.
Meie igapäevaelu on kantud pigem yang-tüüpi energiast, mis on seotud tegutsemise, aktiivsuse ja tubli olemisega. Samas tuleneb aktsepteerimine ja rahulikkus yin poolest, mis aktiivset elutempot tasakaalustab. Kui kaalukauss on tänapäeva elutempo juures yang energia poole kaldu, aitab just see joogapraktika hetkeks vajalikul määral hoogu maha võtta ja luua tasakaalu.
 
Yin joogaga saab mõjutada keha sügavamaid kihte: liigeseid, kõõluseid, sidekude, lülisammast, hoidmaks keha liikuvana ja tõsta siseorganite toonust.
 
See rahulik joogastiil on endasse vaatav, mille poosides püsitakse pikemalt, et venitada jäigemaid kudesid, lõdvestada lihaseid ja vähendada tekkinud pingeid kehas.
 
Energeetilisel tasandil aitab yin jooga tasakaalustada ka energia liikumist (hiina meditsiinis nimetatakse qi), mis voolab läbi keha sidekudedes paiknevate energiakanalite ehk meridiaanide.
 
Millal?
Esmaspäeva õhtuti kell 18.30-20.00.
 
Kus?
Rae vallas Peetris, Peetri Keskuse II korrusel Pesapuu Perekeskuses.
 
Kui palju maksab?
Tasakaalupanusega 12 eurot tund või 40 eurot nelja korra kaart, mille eest saab tasuda kohapeal sularahas või ülekandega arve alusel.
Kes?
Yin jooga tunde viib läbi jooga õpetaja Kätlin Kattai.
 
Tunni toimumiseks on hubases Pesapuus olemas matid, kuid lõpulõdvestuseks on soovituslik endal kaasa võtta pleed või suurem sall.
 
Kuna asendeid hoitakse peamiselt istudes või selili, soovitame riietuda mugavalt ja pigem soojalt. Yin jooga sobib kõigile – nii algajale kui kogenumale joogatajale, nooremale ja vanemale praktiseerijale. Palju head suudab anda spordiharrastajale ja on lausa hädavajalik kõikidele emadele, et oma energiavarusid täiendada.
 
Õpetajast:
Kätlin on sertifitseeritud Yoga Alliance yin, hatha ja vinyasa jooga õpetaja, kes alustas jooga praktiseerimist üle kümne aasta tagasi ja jagab hea meelega sellel teel saadud teadmisi edasi.
 

Olen oma joogateekonnal tutvunud erinevate stiilidega, kuid eriliselt on südamesse jäänud just hatha ja yin jooga. Nende kohta saab lihtsustades öelda, et mõlemat praktikat iseloomustab ütlus – vähem on rohkem. See mõte kõnetab mind nii joogaga seonduvalt kui elus laiemalt, nii joogaõpetaja kui –õpilasena,“ ütleb Kätlin.

Jooga on tema jaoks keha, meele ja vaimu ühenduses olemine, mida yin ja hatha jooga võimaldavad luua ja hoida läbi regulaarse praktika. Ta ütleb, et terviklik lähenemine kasvatab praktiseerija sisemist tasakaalu ja soovib läbi hatha ja yin jooga tundide igaühel endal lasta seda kogeda.
 
Lisainfo ja broneerimine:
Kätlin Kattai
tel: 51 64 332
Liitu üritusega ka Facebookis.
Menüü