Allahindlus!

Laste vaimse tervise e-loengute pakett (3 loengut salvestusena)

45.00 

“Laps on kodu peegel” – me teame seda lauset, aga mida see sisuliselt tähendab? Perekond on süsteem, kus igal liikmel on oma roll ja kõik osapooled on omavahel vastastikuses mõjus. Lapsed on vanemate mõjuväljas ja vanematega toimuv mõjutab tugevalt ka lapsi.  

Laps vajab oma arenguks vanema seatud piire. Need aitavad tal maailma korrastatumalt tajuda ja ennast tundma õppida. Mida halvemini laps käitub, seda rohkem on ta tegelikult hädas. Lapsed vajavad reegleid, sest need loovad turvatunde.

Lapsed teevad läbi erinevaid arenguetappe ja vanematel on igas perioodis oma roll. Kas sa tead, millised on erinevad kasvatusstiilid ja milline on nende mõju lapse vaimsele tervisele?

Laste vaimse tervise toetamiseks oleme loonud loengusarja, mis aitab leida vastuseid küsimustele miks ja milleks vajab laps piire ning mida saavad teha lapsevanemad, et oma lapsi paremini ja teadlikumalt nende arenguteel toetada. Lisaks teooria loengutele õpetab loengusari ka praktilisi harjutusi, mida saab õpetada lapsele rahunemiseks.

Koolitused toimusid otseülekandena aprillis ja mais, kuid saad neid järgi vaadata kuni 2022 augusti lõpuni.

👪 “Laps vajab piire – miks ja milliseid?”

Veebiloeng käsitleb:

 • kuidas seada lastele piire ja säilitada samal ajal head suhted?
 • milleks on piirid vajalikud?
 • mis juhtub, kui piire üldse ei ole?
 • millised on liiga hajusad või liiga ranged piirid?

👪 “Suhted perekonnas ja nende mõju lapse vaimsele tervisele”

Veebiloeng käsitleb:

 • kuidas mõjutavad peresisesed suhted lapsi?
 • millised on laste erinevad arenguetapid?
 • milline on lastevanemate roll nendel etappidel?
 • millised on erinevad kasvatusstiilid?
 • kuidas mõjutavad kasvatusstiilid laste vaimset tervist?

👪 “Lapse toetamine stressiga toimetulekul”

Veebiloeng käsitleb:

 • Mis on stress ja milles stress lapse puhul väljendub?
 • Kuidas saab lapsevanem toetada last hirmude ja ärevusega toimetulekul?
 • Kuidas lapsevanem saab ennast stressiolukorras aidata?

👨‍👩‍👧‍👦 KELLELE MÕELDUD?

Veebiloeng sobib kõikidele lapsevanematele ja lastega tegelevatele inimestele.

💶 MAKSUMUS

Soodushind 3 loengut paketina ostes 55 €

📺Loengud on järelvaadatavad kuni 31. augustini 2022!

💶Raha tagasi garantii!

Kui Sa ei ole loenguga rahul ja tunned, et ei saanud väärtust, siis maksame Sulle raha tagasi.

Küsimuste korral kirjuta info@pesapuuperekeskus.ee

👩‍🏫 Koolitaja Rita Rätsepp on näitleja ja psühholoogiline nõustaja. Lõpetanud Eesti Muusika – ja Teartiakadeemia lavakunstikooli. Töötanud Eesti Draamateatris ja Nukuteatris. Eesti Näitlejate Liidu liige ja vabakutseline näitleja.

Psühholoogi hariduse omandas Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal sai Akadeemias Nord. Töötanud koolipsühholoogina Rocca al Mare Koolis. Tänasel päeval nõustab lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik. Tegutsenud koolitusturul üle kümne aasta viies läbi erinevaid koolitusi ja loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja laste kasvatuse teemadel.

Tagasisided Rita varasematelt loengutelt 2021:

* Rita loeng oli huvitav ja kasulik. Minu jaoks hetkel väga aktuaalne ning kõnetasid praktilised nõuanded. “Päris elu” näited ja juhtumid olid samuti asjakohased, samas ka silmiavavad, mõned isegi kurvad ja jahmatavad. Soovitan loengut kuulata igas vanuses laste vanematel. Laste käitumine peegeldab meie (kui vanemate) mustreid ja eeskuju. Laps on vanema energiaväljas ja neelab paratamatult ema/ isa ärevuse endasse. Usun, et kuulan teist korda veel. Kaida

*  Loengu sisu oli igati asjakohane ja ilmekate näidetega. Nii mitmeski näites oli enese äratundmine, mis pani omakorda mõtlema, kuidas enda käitumist muuta, et aidata lapsel kasvada selliseks nagu me soovime. Üha enam olen oma lapse pealt tundnud ja märganud iseenda öeldud lauseid, ka käitumist, loeng kinnitas mu sellekohaseid kahtlusi – “Laps on meie peegel”. Anzelika

*  Loeng oli väga huvitav ja mis eriti meeldis, et Rita Rätsepp tõi palju näiteid elust enesest. Soovitan kõigile. Kersti

*  Huvitav ja mõtlema panev loeng. Pani ennast analüüsima. Kuulan last, mis viis teda ebasobiva käitumiseni. Angelika

* Kuna töötan lasteaias, siis loengu sisu oli väga olulise tähtsusega. Esimene asi, mida juba tegin, rääkisin oma paarilisele, milliseid häid mõtteid ma kuulsin ja millised mõtted meie ühiseid tegevusi kinnitasid. Järgmisel nädalal katsun järgida, et ütlen lapsele vaid kaks korda ja kui ta ei kuula/kuule, siis mõtlen enda tegevuse läbi. Klarika