Isabelle Filliozat “Ta teeb seda meelega!”

15.50 

Category: Tag:

Isabelle Filliozat “Ta teeb seda meelega!” Mis toimub 611aastase lapse peas

Prantsuse keelest tõlkinud Kadi Jõesaar. 176 lk, kõvad kaaned. Kirjastus Otto Wilhelm

Ta saab paljude asjadega hästi hakkama, kuid järgmisel hetkel käitub nagu tita. Ta on püsimatu ja hajameelne, kuid vahel tabavad teda kollektsioneerimis- ja korraloomishood. Temas võib avalduda agressiivsus ja ta võib valetada nii kodus kui ka sõpradele.

Vanemad arvavad tihti, et vanuses 611 on last kasvatada suhteliselt lihtne. Tegelikult on see tihtipeale üsna keeruline aeg, kus märksõnadeks on võimuvõitlus ja piiride kehtestamine. Nüüd tuleb lapsevanemal endal rolli vahetada: muutuda lapse hooldajast treeneriks ja juhendajaks. Psühhoterapeudist autor annab nõu, kuidas suhelda lapsega igapäevastes kodustes olukordades, et hoida eos ära nn probleemset käitumist ja säilitada temaga usaldav suhe enne keerulist teismeiga. Juttu on lapse aju arengust eri etappides ning karistamise ja kiitmise mõjust. Autor õpetab vanemat ka oma emotsioone juhtima, et jääda lapsega suheldes rahulikuks ning kasvatada temast sotsiaalne ja vastutustundlik täiskasvanu.

Kes on lugenud sarja esimest raamatut „Minu mõistus on otsas!“, leiab eest tuttava esituslaadiga, koomiksi sarnaseks kujundatud raamatu, mille õpetusi on kerge lugeda ja meelde jätta.