IGALE LAPSELE TERVED HAMBAD! Kuidas panna alus ilusale naeratusele kogu eluks? Veebiloengute sari! (Järelvaatamine)

40.00 

Veebinaride sari suutervise ekspertidelt lapsevanematele. 

🦷👶🦷🧒🦷👧🦷🧔🦷👵🦷

VEEBILOENGUTE SARI SUUTERVISE EKSPERTIDELT LAPSEVANEMATELE

⁉ Miks lapse piimahammaskond on nii kena ja sirge, aga jäävhammaste tulekul kasvavad need puseriti? 

⁉ Millest oleneb see, et mõnel lapsel pole kunagi hambaauke ja teisel on juba beebieas “ussipuru suus”? Mida teha, et su laps ei satuks nende viimaste hulka? 

⁉ Mida saame meie lapsevanemana ära teha, et meie laste hambad oleksid tervemad ja tugevamad kui meil, meie vanematel või vanavanematel?

⁉ Miks hammaste tervis üldse nii oluline on ja miks on kriitiline sellega tegeleda juba beebieast (või isegi lapseootuse ajast) peale?

OOTAME KÕIKI BEEBIDE, VÄIKELASTE AGA KA SUUREMATE LASTE VANEMAID LASTE SUUTERVISE VEEBINARIDELE EESTI TIPPEKSPERTIDEGA!

Meie ettekandjad on öelnud, et tegelikult on see info oluline teada nii lapseootust planeerivaile paaridele, värsketele vanematele kui ka vanavanemateni välja! Tule õpime, KUIDAS SAAME KOOS LUUA TERVETE HAMMASTEGA LASTE PÕLVKONNA! 😁

@CityDentalHambakliinik HAMBAARST TIINA KIRSIMÄGI räägib laste hammaste tervishoiust:

 • mida iga lapsevanem peaks oskama oma lapse hammaste juures jälgida;
 • miks, millal ja kuidas lapse hammaste eest hoolitseda;
 • milliste nippidega saab lapse hambapesu osas koostööle; 
 • millal külastada hambaarsti ja kuidas visiidiks last ette valmistada;
 • mida hambaarstid lapse suus jälgivad ja kuidas pisikestel hambaravi teostatakse.

@UnimedKliinikud KLIINILINE LOGOPEED JA MÜOFUNKTSIONAALNE TERAPEUT LIIS LINDE räägib suu hammaskonna ja lihaskonna arengust ja seda mõjutavatest teguritest:

 • millised suured muutused toimuvad lapse näo- ja lõualuusüsteemis ning hambumuses esimeste eluaastate jooksul;
 • kuidas mõjutavad lapse hambumust söögilaud ja söömis-joomisoskuste areng, lutipudelid ja luti imemine;
 • miks on suuhingamine ohumärk ja millised on teisedki halvad oraalsed harjumused ning mil viisil nende arengut soodsas suunas mõjutada;
 • mida teha keele- ja huulekidaga;
 • kuidas varajase märkamise ja õigeaegse sekkumisega saab paljusid hambumusanomaaliaid ennetada.

Tartu Ülikooli (@tartuylikool) ortodontia dotsent ja @UnimedKliinikud ORTODONT TRIIN JAGOMÄGI räägib näo- ja lõualuude ning hambumuse kõrvalekallete märkamisest ja õigeaegsest sekkumisest:

 • mida peaks teadma laste hammaste tervisest nii (tulevased) lapsevanemad kui vanavanemad;
 • miks on tänapäeval hambumusanomaaliad nii laialt levinud;
 • miks ja kuidas aitab õigeaegne reageerimine ortodontilistele probleemidele ennetada paljusid terviseprobleeme;
 • millistele  suutervist mõjutavatele harjumustele peaksime tähelepanu pöörama juba varases lapsepõlves;
 • kuidas vältida pikaajaliste probleemsete harjumuste tekkimist;
 • kellega peaks lapsevanem tegema koostööd.

🗓 Kõik kolm veebiloengut jäävad järelvaadatavaks kuni 31. juulini. 

 

Küsimused saad saata enne veebinare: info@pesapuuperekeskus.ee (Jätame ettekannete lõpus 30 minutit küsimusteks ning loodame vastata nii palju kui jõuame!)

👩‍⚕️ MEIE EKSPERDID TUGINEVAD OMA ETTEKANNETES TEADUSPÕHISTELE TEADMISTELE JA OMA PIKAAJALISELE KOGEMUSELE SUUTERVISE SPETSIALISTIDENA!

MAKSUMUS

✨Kõigi kolme veebinari PAKETT: 40€

⭐Üks veebinar: 15€

💯% Raha tagasi GARANTII! Kui Sa tunned, et Sa ei saanud väärtust, siis maksame Sulle raha tagasi!

KUS REGISTREERUDA?

1) Osta endale pilet e-poest

NB! Pärast ostu sooritamist saadame Sulle 48h jooksul edasised juhised.

TIINA KIRSIMÄGI – HAMBAARST:

Tutvustus:

Olen  Tiina Kirsimägi, hambaarst ja 3 lapse ema (7a,11a ja 13a). Olen hambaarstina töötanud üle 12 aasta. Kuigi ma armastan oma tööd, olen alati pidanud kõige olulisemaks hambahaiguste ennetust. Laste hammaste tervishoid on mulle olnud väga südamelähedane. Isegi ravi vajavate piimahammastega  lapse puhul on lootust, et jäävhammaskonnas ravi ei ole vaja, aga siin vajavad hambaarstid head koostööd vanematega.  Varasemalt puudus vanematel teave laste hammaste tervishoiu olulisusest. Ma väga soovin, et praegused vanemad oleksid paremini informeeritud ja saaksid oma teadmistega luua tervete hammastega laste põlvkonna.

Ootan pikisilmi, et saaksin oma teadmisi ja tähelepanekuid teiega jagada 🙂

Abstrakt:

Meie hammaskonna tervishoid algab lapsepõlvest. Oluline on teada, miks, millal ja kuidas lapse hammaste eest hoolitseda. Käsitlen imetamise olulisust ja kasulikkust ning ka seda, kas liiga palju head võib vahel ka halb olla. Arutame, millistest kuldreeglitest lähtuda, et tagada terve hammaskond. Juttu tuleb hambaarsti külastamise vajadusest ka siis kui midagi muret ei tee ning sellest, kuidas valmistuda lapsega esimesteks hambaarstikülastusteks. Räägime sellest, mida hambaarst vaatab ja kuidas toimub laste hambaravi. 

 

LIIS LINDE – kliiniline logopeed ja müofunktsionaalne terapeut

Tutvustus

Olen kliiniline logopeed ja müofunktsionaalne terapeut Tartu Unimed Ühendatud Kliinikus. Varasemalt olen töötanud ka lasteaias ja rehabilitatsioonikeskuses. Minu juurde jõuavad nii lapsed, noorukid kui ka täiskasvanud, kellel on kas kõne- ja/või kommunikatsioonihäired, häälehäired, müofunktsionaalsed probleemid (suuhingamine, keele vale asend rahuolekus, infantiilne neelamismuster, halvad oraalsed harjumused jne) või uneaegsed hingamishäired, uneapnoe. Enam kui viis aastat olen töötanud interdistsiplinaarses meeskonnas, mille moodustavad hambaarstid, ortodondid ja suukirurgid. Minu, kui müofunktsionaalse terapeudi peamiseks eesmärgiks on märgata, hinnata ning vajadusel läbi viia teraapia, et patsiendil kujuneksid õiged oskused ja harjumused, mis soodustavad korrektse näo- ja lõualuusüsteemi arengut. Seega toetab müofunktsionaalne teraapia ortodontilise ravi teostamist ja saavutatud tulemuse püsimist. Samuti olen läbinud imetamise nõustaja baaskoolituse, mis on täiendanud minu teadmisi ja oskusi terapeudina.

Ülevaade 

Miks lapse piimahammaskond on nii kena ja sirge, aga jäävhammaste tulekul kasvavad need puseriti?

Kas oleme õige aja maha maganud?

Mida oleksime saanud varem teha?

Neid ja paljusid teisi küsimusi kuulen nädalas päris mitmel korral. Väikelapse arengus on esimesed kolm eluaastat määrava tähtsusega. Selles vanusevahemikus pannakse alus õigete oraalmotoorsete oskuste ning hamba- ja lõualuusüsteemi arengule. Eriti suured muutused toimuvad just esimesel eluaastal, kui lapse põhitoiduks on rinnapiim ning eluaasta teises pooles lisandub püree ja järk-järgult näputoit. Mitte ainult söömis- ja joomisoskused ei mõjuta näo- ja lõualuusüsteemi arengut, vaid ka suuhingamine, erinevad halvad oraalsed harjumused ning mõningatel juhtudel ka keele- ja/või huulekida. Varajane märkamine ja õigeaegne sekkumine aitab kaasa hambumusanomaaliate ennetamisele.

 

TRIIN JAGOMÄGI – ORTODONT:

Triin Jagomägi

Tartu Ülikool; orthodontia dotsent

Unimed; ortodont

Näo- ja lõualuude piirkonna funktsioonianomaaliate märkamine ja sekkumine õigeaegselt

aitab ennetada paljusid terviseprobleeme.

Näo- ja lõualuude süsteemi põhifunktsioonid on: imemine, neelamine, mälumine, hingamine, kõne

ja miimika. Kui üks neist funktsioonidest on vigane, häirub näo- ja lõualuude süsteemi kasv. Mida varem avastame vigase funktsiooni ja selle korrigeerime, seda väiksemad püsivad kahjustused tekivad. Ortodontiline ravi ei anna tihti püsivat ja edukat tulemust, sest orofatsiaalsed müofunktsionaalsed puuded ja erinevad suutervist mõjutavad harjumused saavad tähelepanu liiga hilja või jäävad sootuks korrigeerimata. Kõige varem satuvad lapsed ortodondi juurde 7-8-aastaselt, kuid selleks ajaks võib hambumusanomaalia põhjustaja, nt keele vale asend puhkeolekus ja neelamisel, olla kestnud juba 6-7 aastat. Müofunktsionaalne ümberõpetamine ja harjumuste ümberkujundamine on aga äärmiselt raske ja pikk protsess, mis sõltub patsiendi vanusest. Seetõttu tuleks müofunktsionaalsete puuetega ja juba tekkinud hambumusanomaaliatega lapsed leida üles võimalikult varajases eas.

Üldtervise ja hambumusprobleeme on võimalik ennetada ja nende süvenemist ära hoida, ent seda lapsevanema, kõrva-, nina- ja kurguarsti, ortodondi, logopeedi ja müofunktsionaalse terapeudi koostöös. Vajadus meeskonnatöö ja süsteemse sekkumise järele on suur, kuna ühe spetsialisti tööl pole erilist tulemust, kui teine spetsialist enda pädevuses olevat probleemi lahendama ei asu. Samuti on väga oluline märkamine ja seda eriti mitte meditsiinilise taustaga inimeste poolt (lasteaia- ja kooliõpetajad, lapsevanemad jne). Praegu on probleemiks oskustega ja korrektse baasharidusega inimeste puudus, kes oskaksid töötada beebide suuõõne funktsioonidega ning antud väljaõpet Eestis ei anta. Beebide suuõõne funktsioonide korrigeerimisele spetsialiseerumine on võimalik omades eelnevat meditsiinilist, logopeedilist või füsioterapeudi baasharidust.

Mina oma loengus tuginen ainult teaduspõhistele teadmistele ja mind natuke hirmutab sotsiaalmeedias ja internetis leviv inimeselt inimesele jagatav terviseinfo ja „ravimine“.

Triin Jagomägi

Hambaarst, ortodont, õppejõud, lektor, teadlane, vabatahtlik koerajuht (teraapiakoer Alfi)

Tartu Ülikool; Unimed

Haridusest:

Tartu Ülikool – hambaarst

Kuopio Ülikool – ortodont (MSc)

Tartu Ülikool – doktorikraad, teemana „Mittesündroomse huule- ja suulaelõhe geneetilise etioloogia uuring“

Denveri Ülikool: Loomi kaasavad sekkumised ja inimese tervis

Üle 30ne artikli rahvusvahelistes teadusajakirjades.

NAMT- Nordic Association for Myofunctional Therapy, asutaja

AAMS – Academy of Applied Myofunctiona Sciences, president

https://www.youtube.com/watch?v=tGhFZK8xKv0&ab_channel=AAMS

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing – vabatahtlik koerajuht

Uurimisteemad: huule- ja suulaelõhe; näo- ja lõualuude piirkonna funktsioonianomaaliad; uneapnoe; juveniilne idiopaatiline artriit; osteogensis imperfecta; loomi kaasavad sekkumised ja inimese tervis.

Vaba aeg:

Matkamine ja looduses hulkumine, pildistamine. Tegelemine oma loomadega: 2 huskyt (Alfi-teraapiakoer ja Zaffi); 3 kassi ja hobune Winsor (koolisõiduhobune). Loomi kaasavate sekkumiste valdkonna arendamine Eestis.

https://youtu.be/8U5dRZOwR1E

https://youtu.be/bXLhyJNyw98

Akadeemilisem CV:

https://www.etis.ee/CV/Triin_Jagomägi/est

Lugemiseks:

Inglise keeles:

Doktoritöö: hdl.handle.net/10062/22446

Veere, K., Saag, M., Soots, M., & Jagomägi, T. (2007). Huule- ja suulaelõhede teket põhjustavad epidemioloogilised tegurid ja nende esinemise seaduspärasused . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10135

https://ojs.utlib.ee/index.php/EA/article/view/10135

Van Thai Nguyen ; supervisors: Triin Jagomägi, Toai Nguyen The first study of the treatment outcomes of patients with cleft lip and palate in Central Vietnam; Institute of Dentistry, Faculty of Medicine, University of Tartu

https://www.ester.ee/record=b5232109*eng

Eesti keeles:

Ormisson, A., Pruuli, H., Veri, K., & Jagomägi, T. (2007). Piimahammaste lõikumine enneaegsetel lastel ning selle seos erinevate neonataalsete teguritega . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10161

https://ojs.utlib.ee/index.php/EA/article/view/10161

Nigol, K., Nõmmela, R., & Jagomägi, T. (2008). Ortodontilise ravivajaduse hindamine Tartu koolilastel . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10384

https://ojs.utlib.ee/index.php/EA/article/view/10384

Peets, M., & Jagomägi, T. (2006). Keeleluu asend ja kalle erinevate hambumusanomaaliate korral . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.9990

https://ojs.utlib.ee/index.php/EA/article/view/9990

Oks, I., & Jagomägi, T. (2006). Seosed artikulatsioonihäirete ja hambumusanomaaliate vahel . Eesti Arst. https://doi.org/10.15157/ea.v0i0.10003

https://ojs.utlib.ee/index.php/EA/article/view/10003

Katriin Mägi (magistritöö) ; juhendajad: Merle Taimalu, Triin Jagomägi Õpikoera kaasamise mõju esinemisärevusele ühe kooli 3. klasside õpilaste näitel [Tartu Ülikool, sotsiaalteaduste valdkond, haridusteaduste instituut, klassiõpetaja õppekava

https://www.ester.ee/record=b5357724*eng

Kuulamiseks:

https://www.uttv.ee/naita?id=28197

https://www.uttv.ee/naita?id=26714

https://www.uttv.ee/naita?id=28195

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “IGALE LAPSELE TERVED HAMBAD! Kuidas panna alus ilusale naeratusele kogu eluks? Veebiloengute sari! (Järelvaatamine)”