Montessori mänguhommikud gruppidele

Pesapuu Perekeskuses on võimalik tellida mängutundi, kus luuakse keskkond inspireerituna Montessori meetodist.

See tähendab seda, et tegevuse ettevalmistamisel antakse parim, et luua tingimused selleks, et lapsed tunneksid ennast võimalikult koduselt ja et nad saaksid võimalikult iseseisvalt toimetada.

Mõni tegevus võib tunduda väga lihtne aga kindlasti saab ühe tunni raames laps tegeleda mitme oskusega. Võimalik, et ta õpib midagi uut aga võibolla ta kordab juba tuttavat – kindel on see, et ta saab ise teha.

Mõned valikud tegevusteks:

Alati on võimalus teha oma ettepanek ja koos leiame parima lahenduse.

Kõikide töötubade puhul on alati omal kohal ka koristamise vahendid, et laps saaks soovi korral neid kasutada. (Emmed, issid võivad lahkesti ette näidata, kuidas neid kasutatakse). Lisaks on ka sobilik kann veega, et lapsed saaksid janu korral, omale vett valada. 

Valikud: 

Toimetused köögis

Smuuti tegemine

Selle käigus laps saab lõikuda banaani köögiviljalõikurida, tükeldada õuna õunalõikuriga, harjutada valamist, toimetada blenderiga. 

Kaneelirullide tegemine. (Võib teha ka juusturulle või mida iganes muud sinna vahele panna) 

Selle käigus laps saab valmistada ette tööpinna, rullida tainast, (tükeldada õuna), pudistada soovitud lisandit taignale, rullida taigen rulliks (ilmselt vaja väikest abi) ning lõigata sellest sobivad saiakesed. Soovi korral saab ka harjutada muna katki koksimist ja lahti löömist (käsimiksri või vispliga). Seejärel munaseguga oma saiakesed üle pintseldada. 

Banaani – kaerahelbeküpsised (lisandiks pohlad, rosinad vms)  

Selle käigus laps saab koorida banaani, lõikuda seda köögiviljalõikuriga, kallata tükid kaussi ning viia need blenderisse,  soovi korral saab ka harjutada muna katki koksimist ja lahti löömist (käsimiksri või vispliga), mõõta sobiv kogus kaerahelbeid ning segada need muna ja banaaniseguga. Soovi korral saab segada sisse lisandeid (nt rosinaid). Tõsta lusikaga pätsikesed ahjuplaadile. 

Piparkookide küpsetamine 

Loovad tegevused

Maalimine lõuendile (seinal) 

Laps saab alusel kolm baasvärvi ja võib loovusel lennata lasta. Lõuendid on kinnitatud seinale, laps saab seistes nagu päris kunstnik tööd teha. 

Siidipaberi kunst

Toimetamine maas, lastele on ettevalmistatud alusel paberid, laps valib meelepäraseid siidipaberi tükke ja tupsutab neid svamm-pintsliga niiskeks. Kui töö on siidipaberitega kaetud saab siidipaberid pühkida maha, mille alt koorub imeline kunstitöö. 

Maalimine kasutades pintsli asemel, midagi loodusest.

Loodus pakub palju imelisi vahendeid kunsti tegemiseks olgu need lilled, lehed või kastanid. Lastele annab see omakorda aga põneva vahelduse ja hoopis teistmoodi elamuse. 

Trükikunst loodusega. Erinevate loodusest leitud aaretega paberile jälgede ja mustrite tegemine. 

Millal?

Vastavalt kokkuleppele.

Grupi suurus max 8 last + lapsevanemat

Kus?

Peetri Keskus, Pesapuu Perekeskus, Küti tee 4, II korrus

Osalustasu

20 € 1 lapsevanem + 1 laps

Registreerimine

info@pesapuuperekeskus.ee

Kestus: 1h Montessori tegevust + 30 minutit mänguaega