Montessori mänguhommikud

Millised mänguhommikud on?

Mänguhommikutel ühes kuus 2-3 korral toimetame lastega köögis ja kahel korral võtame ette mõne tegevuse, kus laps saab arendada oma käelist osavust ja/või loovust.

Loovaks tegevuseks võib olla näiteks maalimine, lõikamine, liimimine, meisterdamine või võtame ette hoopis mõne igapäeva elu tegevuse.

Kindlasti jääb ruumi paindlikkusele ja juhendaja arvestab gruppi registreerunud laste võimete, oskuste ja huvidega.

Grupp on piiratud ja osalemiseks tuleb osta kuupilet. Gruppi saab registreeruda vaid 10 last. Selliselt tekib lastel rutiin, nad harjuvad teiste (iga nädal kindlate) lastega ning kujuneb mõnus koostoimimise keskkond.

Anname parima, et Pesapuu Perekeskuses luua keskkond, et lapsed tunneksid end turvaliselt iseseisvalt toimetades. Hea eelduse selleks tagab püsiv ja stabiilne grupp.

Vahendid on meie poolt, soovi korral võib laps köögi toimetuste päevadel kaasa võtta oma isikliku põlle, teistel päevadel kunstipõlle.

Laps osaleb koos vanemaga ning vanem hoiab meeles mõtteid:

„ Aita mul seda ise teha!“ ja „ Aitan nii palju kui vaja aga nii vähe kui võimalik!“

Et mänguhommikud kõige paremini toimiksid soovime kokku saada ühe toreda lastegrupi, kes regulaarselt koos käib.

Meie Montessori mänguhommikutest räägiti ka TV3 saates “Naudime Elu”. Vaata lühikest saateklippi SIIT (1:55 minutist).

Millal?

Kord nädalas neljapäeviti kell 10:00-11:00.

Kus?

Peetri Keskus, Pesapuu Perekeskus, Küti tee 4, II korrus

Osalustasu

Ühe kuu kaupa – ühe kuu pileti hind sõltub kordade arvust/ kuust kas neli või viis korda arvestusega, et ühe korra tasu on 12 eur (kuutasu vastavalt siis kas 48 või 60 eur). 

* Juhul kui Sa ise ei saa osaleda nt. haiguse tõttu, siis saab enda asemel saata sõbra. Tunde nö. edasi lükata ja järgi teha kahjuks võimalik pole.

Registreerimine

Mänguhommikule ootame lapsi vanuses 1,5 kuni 3 aastat.

Registreeruda mänguhommiku gruppi saad SIIT

NB! Kohtade arv on piiratud!

Küsimuste korral kirjuta krisli.lilium@gmail.com

Mänguhommikuid viib läbi Montessori emme Krisli Lilium-Lepvalts, kes on kahe väikelapse ema, aastaid Montessori põhimõtteid rakendanud ning kellel on ka Montessori AMI Children´s House Assistants Course tunnistus.