Montessori mänguhommikutel lastele vanuses 1,5-3 aastat toetame lapse iseseisvust, keskendunud tegutsemist ja silma-käe koordinatsiooni koostööd läbi tähendusrikka töö. Koos teeme ettevalmistused, paneme töövahendid valmis ning kui tegevus on lõpetatud siis paneme asjad ka kokku. Nii nagu igapäevaelus.

 

Meie kohtumistelt saab lapsevanem mõtteid, ideid ja nippe, kuidas kodus oma lapse iseseisvat toimetamist toetada ning parema ülevaate Montessori põhimõtete rakendamisel väikelastel.

 

MILLAL?

Kord nädalas neljapäeviti kell 10:00-11:30.

 

KUS TÄPSEMALT?

Küti tee 4, Peetris, Peetri Keskuse II korrusel Pesapuu Perekeskuses.

 

KES JUHENDAB?

Mänguhommikuid viib läbi Montessori emme Krisli Lilium-Lepvalts, kes on kahe väikelapse ema, aastaid Montessori põhimõtteid rakendanud ning kellel on ka Montessori AMI Children´s House Assistants Course tunnistus.

 

Millised mänguhommikud on?

Grupp on piiratud ja osalemiseks tuleb osta kuupilet. Gruppi saab registreeruda vaid 10 last. Selliselt tekib lastel rutiin, nad harjuvad teiste (iga nädal kindlate) lastega ning kujuneb mõnus koostoimimise keskkond.

 

Anname parima, et Pesapuu Perekeskuses luua keskkond, et lapsed tunneksid end turvaliselt iseseisvalt toimetades. Hea eelduse selleks tagab püsiv ja stabiilne grupp.

Mänguhommikutel ühes kuus 2-3 korral toimetame köögis ja kahel korral võtame ette mõne tegevuse, kus laps saab arendada oma käelist osavust ja/või loovust.

Loovaks tegevuseks võib olla näiteks maalimine, lõikamine, liimimine, meisterdamine või võtame ette hoopis mõne igapäeva elu tegevuse.

Kindlasti jääb ruumi paindlikkusele ja juhendaja arvestab gruppi registreerunud laste võimete, oskuste ja huvidega.

Vahendid on meie poolt, soovi korral võib laps köögi toimetuste päevadel kaasa võtta oma isikliku põlle, teistel päevadel kunstipõlle.

 

Laps osaleb koos vanemaga ning vanem hoiab meeles mõtteid:

„ Aita mul seda ise teha!“ ja „ Aitan nii palju kui vaja aga nii vähe kui võimalik!“

 

Et mänguhommikud kõige paremini toimiksid soovime kokku saada ühe toreda lastegrupi, kes regulaarselt koos käib.

 

MAKSUMUS

Registreerumiseks on kaks varianti:

1. Ühe kuu kaupa – ühe kuu pileti hind sõltub kordade arvust/ kuust kas neli või viis korda arvestusega, et ühe korra tasu on 12 eur (kuutasu vastavalt siis kas 48 või 60 eur).

 

* Juhul kui Sa ise ei saa osaleda nt. haiguse tõttu, siis saab enda asemel saata sõbra. Tunde nö. edasi lükata ja järgi teha kahjuks võimalik pole.

 

KUIDAS BRONEERIDA?

Mänguhommikule ootame lapsi vanuses 1,5 kuni 3 aastat.

Registreeruda mänguhommiku gruppi saad SIIT

 

NB! Kohtade arv on piiratud!

Küsimuste korral kirjuta krisli.lilium@gmail.com.