VÄLJAKUTSE
ja jääda rahulikuks laste viha- ja jonnihoogude ajal.
Kas oled end kunagi tundnud “halva” lapsevanemana, kes karjub tihti oma laste peale, on väsinud ja tüdinud lõpututest nääklustest lastega ning tihti ei naudi lapsevanemaks olemise teekonda?
Eesti esimene 21-päevane väljakutse antud teemal vol 2!
VäljakutseGA LIITUMINE SULETUD!
Sa tunned, et sina ei juhi oma emotsioone, vaid emotsioonid juhivad sind. Tegelikult tahad sa jääda rahulikuks ning toetada ja mõista enda last raskel hetkel.
Sa tõstad tihti oma laste peale häält, karjud ja ähvardad ning kaotad olukorra üle kontrolli. Tegelikult sa ei taha karjuda ega ähvardada. Tahad rahu ja häid suhteid oma lastega.
Sa oled vähemalt korra tundnud end läbikukkunud vanemana. Tegelikult tahad alati anda endast parima.
Sa reageerid automaatselt ja lased emotsioonidel võimust võtta. See lõhestab sinu suhet lapsega ning iga korraga omavaheline usaldus väheneb. Sina aga soovid, et laps sind usaldaks ning sina saaksid teda usaldada.
Sa tunned, et ei suuda jääda rahulikuks ja lähed närvi lapse viha- ja jonnihoogude ajal, sest oled väsinud. Tegelikult tahad oma harmoonias pereelu, kus jagub kvaliteetaega iseendale, partnerile, lastele ja teistele lähedastele.
Sa oled pidevalt väsinud igapäevastest võitlustest ja sellepärast sa ei naudi lapsega koosveedetud aega niipalju, kui võiks. Tegelikult tahad sa oma lapsega koos olla, naerda ja kaisutada ning ühiseid mälestusi luua.
Sa tunned süüd igapäevaste võitluste ja tülide pärast, sest need on väsitavad ja panevad sind tundma “halva” lapsevanemana. Sina tahad päevad mööda saata rõõmsalt ja lapse arengut toetades, seejuures iseennast väärtustades ja armastades.
Sa oled siin lehel, kuna oled suure tõenäosusega proovinud muuta oma suhet lapsega paremaks, kuid pole saavutanud neid tulemusi, mida oled soovinud. Ikkagi ei paista proovitud meetodid toimivat ning tunned, kuidas motivatsioon langeb.
Sa oled siin, sest tunned, et enam ei jõua. Sa tead, et sa ei taha karjuda. Aga sa ei tea täpselt, mida teha nende viha- ja jonnihoogudega. Hüppad ühelt nõuandelt teisele ja see tekitab üleküllastuse.
Ma ei tea täpselt, mida sa tunned, kuid tean seda tunnet, mida olen 3 lapse emana tundnud – olla väsinud, närviline, karjuv, ähvardav ning iseennast mitteväärtustav lapsevanem. Selleks ei pea aga läbima pikki ja aeganõudvaid kursusi, milleks sul hetkel niikuinii jaksu pole.
Täna võin öelda, et karjuvast lapsevanemast on võimalik lihtsate, igapäevaste praktiliste ja teadlike tegevuste abil üsna kiiresti välja saada.
Olen oma kogemused 3 lapse emana ning kümnete ekspertide kogemused kokku pannud üheks 21-päevaseks väljakutseks, et saaksid lastega vastastikku austava ja rahumeelse suhte, ilma pidevalt karjumata ja ähvadamata.
Sul pole vaja teha muud, kui järgneva 21 päeva jooksul avada oma postkast ning lugeda üks 5-7 minutiline e-mail läbi ning panna koheselt oma elus praktikasse. *Mõnel päeval saad ka videosisu boonuseks.
1. Enese reguleerimine
2. Sideme loomine
3. Juhendamine, mitte kontrollimine
Kujuta ette, et ärkad igal hommikul elevuse ja rõõmsana ning tunned rõõmu ja tänulikkust oma lastega koosolemisest, perest ja lähedastest.
Sa tahad oma lastega aega veeta ning see ei väsita ega kurna sind ei vaimselt ega füüsiliselt.
Sa jääd lapse viha- ja emotsioonihoogude ajal rahulikuks ning oskad ja julged enda tundeid väljendada.
Sa jääd lapsele toeks kõige raskemal hetkel, kuigi varem oleks see olukord sind hulluks ajanud ning oleksid karjunud ja ähvardanud.
Sul on aega iseenda, oma pere ja lähedaste jaoks. Seetõttu oled ka rahumeelsem ja õnnelikum lapsevanem.
Väljakutse harjutused aitavad sul olla rahumeelne lapsevanem, lõpetades laste peale kärkimise, karjumise ja ähvardamise, et saaksid elada õnnelikku ja rahulolevat pereelu.
21-päevane väljakutse koheselt rakendatavate praktiliste tööriistadega, mis aitavad lõpetada laste peale karjumise sisaldab:
Saad väljakutse läbida läbida endale sobivas tempos.
Väljakutsega saab liituda veel kuni
VäljakutseGA LIITUMINE SULETUD!
€ 42
LIITUMINE SULETUD!
*Raha tagasi garantii 7 päeva – Juhul kui tunned, et ei saanud väljakutsest väärtust, siis kirjuta meile ja maksame sulle raha tagasi.
Mina küsin vastu, et mitu tundi päevas sa telefonis skrollid? Palju vaatad telekat? Uudiseid loed?
Aega ei tule kuskilt juurde, seda tuleb ise võtta endale olulisteks tegevusteks ning ilmselt on perekond sinu jaoks oluline, muidu sa siin lehel ei oleks.
Mitu tundi päevas on sul lõputuid lahinguid lastega? Kui see on stressitekitav, siis on see juba arvestatav aeg ja tasub investeerida seda aega lahendustesse.
Väljakutse kirjad on lugemiseks keskmiselt ca 7 – 10 minutit pikad ning saad igaks päevaks praktilise harjutuse ja mõtte. Sa saad neid kirju lugeda uudiste asemel hommikukohvi kõrvale või mõne pausi ajal.
Ütle seda endale veelkord ja küsi, kas mul ikka päriselt ei ole selleks raha? Milla viimati tegid emotsiooni ajel ostu asjale, mille peagi minema viskasid või toidule, mis pani sind halvasti tundma?
Muutusi soovides tuleb neid muutusi ise luua ja neisse panustada. Jätkates nii nagu alati, siis ei saagi ka tulemused muutuda ja see võib kalliks maksma minna – enese heaolu, suhted pere ja lastega jne.
Ma väga loodan, et saad suvel puhata päriselt ka ilma nutiseadmeta. Väljakutse kirjad tulevad sinu postkasti ja saad need hiljem omas tempos järgi lugeda. Need kirjad jäävad sulle igaveseks.
Me ei tea, kas teeme seda väljakutset veel või millal ning mis hinnaga. Seega hoolitse selle eest, et sa praegu sellest pakkumisest ilma ei jääks.
Väljakutse sobib kõige paremini 2- kuni 18-aastaste laste vanematele. Enamasti on need nõuanded ja harjutused universaalsed. Mõned harjutused on ka kindlatele vanusegruppidele. Seda ma siis ka kindlasti kirjas ütlen.
Kui sa ikka tunned, et see ei sobi minu lapse vanusega, siis soovitan sul lihtsalt proovida. Anna sellele võimalus. 14 päeva jooksul saad raha tagasi küsida juhul, kui tunned, et ei saanud mitte mingisugust väärtust väljakutsest.
Jah, tõesti võib juhtuda, et Sa märkad, et väljakutse ajal Su hääl tõuseb rohkem kui sooviksid. Väljakutse jooksul saabub see tõehetk, kus sa saad päriselt teadlikuks hetkeolukorrast. Ilmselt Sa ei hakka lapse peale rohkem karjuma, vaid nüüd sellele teemale keskendudes väljakutse jooksul Sa märkad neid olukordi ja saad hakata siit oma suhet lapsega muutma.
E-mailidele on sul ligipääs eluaegne.
Boonus videolõigule on Sul ligipääs 12 kuud.
Kohe pärast seda, kui oled asunud kirju lugema ja praktiseerima. Need käivad käsikäes. Ainuüksi lugemisest ei piisa, kui sa ei praktiseeri.
Väljakutse sisulised kirjad hakkavad sulle saabuma ajavahemikul alates 30. oktoobrist – 19. novembrini 2023. Siis tuleb Sulle 21 päeva järjest iga päev postkasti 1 kiri. Need kirjad tulevad sinu postkasti olenemata sellest, kas oled kirju avanud või mitte (nt oled puhkusel vms).
See väljakutse keskendub konkreetselt just karjumiste, ähvardamiste jms mittesobilike käitumisviiside lõpetamisele. Need töötavad juhul, kui neid rakendad ning oled ise järjepidev (ja loomulikud usud endasse ja oma lastesse).
Me kõik olemegi erilised ja omamoodi. Pole ju ühtegi samasugust last olemas. Küll aga on meie inimesena toimimine ühtne, nii et on võimalik ette ennustada. Nt laste (aju) arengu etappidel on sarnased väljakutsed teatud vanustes jne.
Lisaks on väljakutses harjutused ka sellised, kus õpid iseennast ja oma last oluliselt paremini tundma.
Mõistan Sind, sest nii hea oleks kui mõlemad vanemad samu reegleid seavad ja meetodeid järgivad. Siiski on mõistlik endale aru anda, et meie ka partneritena oleme täiesti erinevad isiksused oma pagasi, maailmanägemuse ja väärtustega ning on täiesti okei, kui mingil määral kasvatusmeetodid erinevad.
Kuna meie ise saame muuta ainult enda käitumist ja olla eeskujuks, siis alustame esmalt iseendast.
Ma mõistan sind. Olen kolme lapse ema ja on hetki, kus ma päriselt pole jaksanud ja olen täiesti “maas” olnud. Küll aga olen aastate enesearengu jooksul jõudnud taipamiseni, et muutusi saan luua ainult mina. Mitte keegi ei tule mind sellest olukorrast “päästma” – ei minu lapsed, partner ega sõbrad.
Väljakutse programm ja raamistik on minu loodud ja kokku pandud. Väljakutse tehnikad ei ole enamasti minu välja mõeldud (on minu kogemus oma lastega + minu õpitu ja rakendatu, mis meie peres töötab). Need kümned eksperdid on psühholoogid, terapeudid, raamatute autorid, podcastide loojad jne (enamasti pole ka nemad teooriate loojad, selleks on teadlased, kelle uuringuid ja tulemusi siis edasi jagatakse).
Sul on siht silme ees – soovid anda endast parima ja soovid häid suhteid oma lastega? Selle vundamendi laod siin ja praegu aga SINA ISE. Ei saa hakata vundamenti laduma, kui maja on valmis. Nii ei saa hakata ka lastega häid suhteid looma siis, kui nad on juba täiskasvanud (okei, muidugi saab, aga siis jääb see vahelejäänud aeg ju koos ühiseid mälestusi loomata).
Programmi looja on Mariliis Lukk, kes on kolme väikelapse ema, virtuaalse kogukonna “Õnnelik naine, õnnelik ema” looja, Pesapuu Perekeskuse asutaja ning raamatu “Väljapääs minevikust. Anna oma elule uus tähendus” autor.
Mariliis on omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis, läbinud 7-kuulise mentorlusprogrammi “Tulemuslik mõtlemine” Kai Oja juhendamisel (2023), NLP (Neurolingvistiline programmeerimine) praktiku kursused (2021), Practical Consciousness I-V kursust (2018 – 2019) ning osalenud kümnetel Eric Edmeades jt enesearengu tippkoolitajate koolitustel ning alustamas coachingu õpet (nov 2023).
Mariliis on teinud mitmeid suuri virtuaalseid üritusi lapsevanematele, mida on kokku vaadatud rohkem kui 30 000 korda ning need üritused on saanud üle 1000 positiivse tagasiside. Ta teinud kümneid intervjuusid ja koostööd tuntud Eesti inimeste ja oma ala ekspertidega – Rita Rätsepp, Lagle Reinup, Õnne Aas-Udam, Epp Kärsin, Ingvar Villido, Jesper Parve, Kristel Kruustük, Ants Rootslane jpt.
Lisaks on ta käinud korduvalt meedias (Reporter, Puuduta Mind – Õhtulehe podcast) ning kirjutanud mitmeid artikleid perevägivallast ja sellega kaasnevatest traumadest.