"Õnnelik naine, õnnelik ema"
inspiratsioonipäev
veebiülekandena!

Jah, me tegime selle ära! Esimest korda Pesapuu ajaloos oli meil TASUTA inspiratsioonipäev veebiülekandena. 

Inspiratsioonipäeval keskendusime iseendale, suhetele minu ümber ning iseenda seksuaalsusele.

Tihtilugu vanematena ootame, et meie lapsed muutuksid või käituskid teisiti, kuid me ei märka, et meis endis on sees automaatsed reaktsioonimustrid, mis viivad meid kaugemale iseendast ja veelgi kaugemale suhetest partneri ja lastega.

Pikendasime soodushinda kuni 2. mai südaööni.

 

Kui Sul ei õnnestunud kogu inspiratsioonipäeva laivis vaadata või soovid esinejad rahulikult üle kuulata, siis Sul on võimalus soetada väga soodsa hinnaga salvestus.

Pärast on hind juba oluliselt kallim.

*Järelvaatamise saadame sulle 5. maiks ning see jääb kättesadavaks Sulle kuni 31. augustini.

Inspiratsioonipäeva teemad

"Sina"​

Ehkki iga naise isiklik elu eesmärk on erinev, on naise tegelik elu eesmärk luua ja mitte hävitada.

Eesmärk on elada oma kirge, et saaksid teistele eeskujuks olla. Seda just selleks, et leida eneseteostust ning areneda.

Suhted

Mida head suhted vajavad?

See on inimeseti erinev, kuid enamik nõustub ilmselt sellega, et lugupidamine, seltskond, vastastikune emotsionaalne tugi, seksuaalne väljendus, majanduslik turvalisus ja sageli (mitte alati) ka laste kasvatamine on kõik naisel suhete olulised osad.

Seksuaalsus

Naiste seksuaaltervis algab sellest, et õpitakse esmalt ennast tundma ja seejärel oma vajadusi väljendama.

Naiste seksuaalne tervis, nagu ka meestel, on emotsionaalse ja füüsilise heaolu seisukohalt väga oluline. Kuid rahuldava seksuaalelu saavutamine nõuab partneriga eneserefleksiooni ja avameelset suhtlemist. 

Kuigi seksuaalsusest rääkimine võib olla tabu, on see teema, mida tasub käsitleda.

Vanemlus

Kes ma olen peale selle, et olen EMA?

Emaks olemisele üleminek on kogemus, milleks naine pole nii emotsionaalselt kui ka vaimselt täielikult valmis.

Ema roll on see, kuhu me kipume tihti “ära kaduma” ja me ei oska sealt kuidagi tervislikult välja tulla.

 

AJAKAVA

 
 •  
   
  Päeva avamine ja häkid, kuidas insipratsioonipäevast maksimum võtta? 
  10:50 – 11:00
 •  
   
  Epp Kärsin – “Naiselikkus ja seksuaalsus minu ümber ja sees”.
  11:00
 •  
   
  Tiina Tiitus – “Kuidas lõpetada kannatused suhtes ning olla õnnelikus suhtes elu lõpuni?”
  12:30
 •  
   
  Katre Rajur ja Kristiina Laasi – “Naise naudinguline keha.”
  14:00 – 14:50
 •  
   
  Raivo Juhanson ja Kristel Vokk – “Sina ja mina teadlikus paarissuhtes.”
  15:00 – 15:50
 •  
   
  Tia Kuusk – “Mis on teadvuse tasandid ning miks on kasulik neid mõista?”
  16:00 – 16:50
 •  
   
  Jesper Parve – “Suhetest – Otse ja Ausalt!”
  17:00 – 17:50
   
 •  
  KOKKUVÕTE JA EDASINE
  17:50 – 18:00
   

Inspiratsioonipäeva esinejad

Epp Kärsin

Epp Kärsin
Kogemuskoolitaja

“Juba lapsena huvitasid mind seksuaalsed teemad ja õnneks oli kodus ka vastavat kirjandust. Seega olen tänulik oma vanematele, et nad lasid mul selle maailmaga tutvuda ilma, et see oleks häbi või piinlikkust valmistanud.”

Epp on öelnud ka, et tal on rohkem ameteid, kui Hunt Kriimsilmal. Epp on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonna, kust ta sai ettevalmistuse seksuaalsuse alustele, anatoomiale ning füsioloogiale. Ta on õppinud Hiina meditsiini ning läbinud erinevaid tantrateraapia koolitusi ja töötubasid. 

Epp nimetab ennast 100% praktikuks. Oma koolitused on ta kokku pannud iseenda kogemustest. “See, mida teised võib-olla raamatust loevad, seda ja veel rohkematki kogen mina läbi oma keha. Kõige enam ongi mind mõjutanud mu enda kogemused ja selle baasilt sündisidki erinevad loengud ja koolitused,” ütleb Epp.

Epuga räägime:

 • Kuidas avastada endas tõeline naine?
 • Naiselikkuse ja seksuaalsuse (taas) leidmine.
 • Kuidas lastele seksuaalsuse teemat avada?
 • Esimese kolme eluaasta olulisus seksuaalsuse kujunemisel.
Tiina Tiitus

Tiina Tiitus
Isikliku arengu ja suhtenõustaja

Tiina Tiitus on tuntud isikliku arengu ja suhtenõustaja ning oodatud lektor. Ta käsitleb ausalt ja julgelt eelnevate põlvkondade raskeid kogemusi, mis kajavad meie tänastes suhetes. Ta läheneb mehe-naise ja vanema-lapse suhetele uudse nurga alt, raputades õige-vale ja hea-halva uskumusi.

Tiinaga räägime: 

Mis on armastus? Kas tahaksid oma kallimaga olla elu lõpuni õnnelikult koos? Kas armastus on igavene? Saad teada, miks suhted ei toimi, kuidas meile antakse üle sadu põlvkondi juurdunud uskumused armastusest, võimust, allumisest ja oma eluga hakkamasaamisest. Võid teada saada, et su senised enesestmõistetavused ei pruugi olla sinu omad. 

Kõik meie kannatused saavad alguse lapsepõlvest, suhetest oma vanematega. Nemad omakorda on saanud need oma esivanematelt ja andnud neid automaatselt oma järglastele edasi. Need valusad mustrid annavad endast märku kõige valusamalt lähisuhtes. Kui näed neid läbi ja muudad, siis lõpevad kannatused sinuga ega lähe su lastele edasi. 

Tia Kuusk

Tia Kuusk
Lahendusnõustaja ja mentor

Tia kirg ja anne on aidata inimestel üles leida ning kõrvaldada kõik see, mis takistab neil olla enesekindel, õnnelik, siiras, julge, ning teha otsuseid ja luua teadlikult läbi südame.

Vahet pole, kas nendeks takistusteks on piiravad uskumused, kritiseeriv sisekõne, suutmatus toime tulla hirmudega, valusad kogemused või midagi muud- alati leidub parim lahendus.

Ta on inspireerinud ning julgustanud tuhandeid inimesi, juhendanud ning olnud neile mentoriks enam kui 15 aastat. 

Tiaga räägime: 

“Mis on teadvuse tasandid ning miks on kasulik neid mõista?”

 • Kuidas teadvuse tasandid Sinu enesetunnet, valikuid ja igapäevast elu mõjutavad;
 • Miks on kasulik viibida teadvuse tasandite ülemises pooles ja kuidas see õnnestub;
Raivo Juhanson

Raivo Juhanson

Raivo on teadlikkuse teejuht ning inspireerija, ettevõtja, jooga ja meditatsiooni õpetaja ning enesearengunõustaja. 

Olen olnud pikaaegne ettevõtja ja tegutsenud erinevates valdkondades. Kuna minu soov on olnud elus pidevalt edasi liikuda ja midagi uut kogeda, siis on see olnud huvitav ja inspireeriv teekond, kus on olnud kõike. Nii tõuse kui mõõne, rõõme kui ka valusid. See ongi elus elu. 

Minu eneseavastamise tee algas 2008 aastal, kus juhuse läbi osalesin enesearengu kursusel, mis sõna otseses mõttes muutis minu arusaama elu tegelikust olemusest. Teadvustamine, et maailm on palju avaram ja müstilisem kui me suudame seda 5-meelega tajuda, andis tõuke liikuda enesearengu teekonnale, mis elu tasapisi, kuid võimsalt muutma hakkas. Loomult olen praktik ja soovin elus võimalikult palju kogemusi saada, et seeläbi kasvada ja eneseteadlikkust tõsta. 

Enesearengu praktikatest ja joogast on saanud minu elu igapäevane osa, et end tasakaalus hoida, elust veel rohkem rõõmu tunda ja hetkes elamist nautida. 

“Tegelen igapäevaselt Teadlik Mees nime all ning loon erinevaid enesearengu sündmuseid: meeste väeringid, meeste jooga, meditatsiooniõhtud, teadlikkuse kursused, seminaride korraldamine, enesearengu nõustamine, retriitide loomine ja juhendamine, vabastav tantsimine, jne.”

Kristel Vokk

Kristel on teadliku tervise ja elustiilinõustaja. Tervisliku tasakaalu otsimisel, toitumist ja keha puudutavate praktikateni on mind viinud läbitud periood, kui alustasin

2012 aastal õppimist toitumisnõustajaks, Anneli Sootsi tervisekoolis. Sealt omandatud tervisenõustaja eriala viis mind edasi teadlikuseni, kus toitumine on vaid üks osa inimese tegelikust tervisest ning toitumisnõustamises kliente kuulates tajusin, et tihti on just toitumiseharjumuste taga hoopis muud teemad, millega kompenseeritakse erinevate toitude tarbimist.

Sealt edasi on viinud mind väga huvitav teekond enese leidmise ja arendamise osas ning tajun, et kõik on koguaeg kõigega seotud ning ühenduses ning järjest enam hakkan nägema enda osa selles suures maailmapildis.

Katre Rajur

Katre Rajur

Katre on Naine ja kahe täiskasvanud lapse – poja ja tütre ema.

“Minu kasvamine Naiseks sai alguse 2006 aasta shamaani laagris, kui esimest korda elus tegin naiste praktikaid. See, mida ma kogesin, oli müstiline – ma sain aru, et selline nagu ma olen, on okei ja on veel palju minu sarnaseid inimesi ning nad on kõik naised ning on absoluutselt vaimustavad… Sealt alates olen ma järjest kasvanud Naisena, läbides erinevaid kursusi ja koolitusi, aga küpsedes ka elus eneses… 2013 alustasin ise naistele töötubade korraldamist.”

Kristiinaga Laasiga koos teeb Katre naistele mõeldud töötubasid juba kuues aasta. Aastate jooksul on nad käsitlenud paljusid erinevaid teemasid. Muu hulgas on neil olnud ka mitu töötuba ema ja tütre teemal, mis on emasid ja tütreid väga sügavalt puudutanud.

Kristiina ja Katrega räägime: 

*Räägime kehast ja kehaga ühenduses olemisest. *Kohalolust ja nautimise väga paljudest lihtsatest võimalustest, mis võib-olla igapäeva elu tuhinas meelest kipuvad kaduma.

*Teeme ühe meditatsiooni. *Jagame nippe ja nõkse, kuidas väga lihtsalt olla oma kehaga ühenduses. 

Oma keha märkamine, väärtustamine ja tema eest head hoolt kandmine on väga oluline ja me siiski ei tee seda. Pugedes väite taha, et mul on kiire. Mul pole aega. Aga tegelikult polegi selleks erilist aega vaja, vaid on vaja teadlikkust, sisemist otsust ja siis meelespidamist, et tõesti pakkuda endale ise tähelepanu.

Kristiina Laasi​

Kristiina Laasi

“13 aastat tagasi rullus minu ees lahti uus põnev maailm läbi enesearengu raamatute ja kursuste kui olin teadvustanud endale, et õnn ei tule väljastpoolt ja mina ise vastutan oma elus toimuva eest.”

“Alustades homoöpaatiast, toitumisest, hingamisest, Rännaku meetodist kuni jõudsin tantrani, mis siiani on täis avastusi ja võimalusi minna järjest sügavamale oma olemuse kihtidesse. Ühel hetkel näitas Elu mulle, et ei piisa sellest, et ma olen ema ja abikaasa vaid pean oskama olla ka Naine kõikides tema aspektides.”

Kristiina hakkas suuremat tähelepanu pöörama naiselikkuse teemale, mis on õpetanud talle iseennast armastama, oma keha kuulama ja väge tajuma ning vastu võtma ja kasutama. See on olnud põnev ja avardav teekond, mille sügavaimaks enda olemuse ja naiselikkuse kogemiseks sai kuuajane Shashi Solluna ja Minke Devozi naiste taotantra koolitus Tais.

Viimase viie aasta jooksul on Kristiina aidanud korraldada erinevaid kursuseid ning ise juhtinud naisteõhtuid, TantraDate ning naistele-meestele avardavaid tantrasündmusi ning paarikoolitusi.

Jesper Parve

Jesper Parve

Jesper on JES Kirjastuse looja ja tegevjuht ning raamaturiloogia MEES autor. 

Jesperiga räägime suhetest Otse ja Ausalt mehe vaatenurgast: 

 • mehe roll raseduse ja sünnitamise juures – kuidas mehed saavad naisi vaimselt ja psühholoogiliselt toetada
 • kuidas mõjutab lapse sünd seksuaalsust (läbi enda kogemuse ja vaatenurga)
 • partneri vajaduste mõistmine, nende austamine ja aksepteerimine
Õnnelik ema kogukond

Mariliis Lukk

Esinejaid intervjueerib Mariliis Lukk, kes on Pesapuu Perekseskuse looja, kahe väikelapse ema ja Pesapuu õnnelike perede haldjas ning e-raamatu “Õnneliku pere 14 saladust autor” Mariliis Lukk.

 

Kerdu

Kerdu Lenear
Mõttemuskli treener

Inspiratsioonipäeva moderaatoriks on Kerdu Lenear.

Abikaasa, kahe lapse ema ja naine, kes 40-aastaselt tegi enda elus kannapöörde, kui avastas kuidas oma mõttemusklit treenida. Kirele järgnedes õppis mindset coachiks, et aidata ka teistel alustada elamist nii nagu tegelikult tahavad! 

Praktilisi nippe, isiklikke kogemusi ja inspireerivaid lugusid jagab enda loodud E.L.U. Podcastis, mille motolause on muutes oma mõtteviisi muudad oma ELU! 

Bopp kohvik
Inspiratsioonipäeva sponsor

Inspiratsioonipäeval toidlustab esinejaid Bopp kohvik.

Bopp Kohvik on tervisliku elustiili kohvik, mille loojaks on spordientusiastist toitumisnõustaja Tiia Toming

Bopp kohvikus kasutatakse värsket ja kvaliteetset toorainet, millest valmib kohapeal tervislik ja mitmekülgne toit. Valikust võib leida palju täistaimset toitu, samuti oleme mõelnud inimestele, kes ei talu laktoosi või gluteeni. Magusasõbrad saavad maiustada tervislike kookide või värskete smuutidega.

Koodulehel on kirjas ka toitude kaloraaz ning koostööd tehakse nii Erik Orgu kui Fitlapiga – mõlema kava jälgijad leiavad menüüst endale sobivad toidud.

Inspiratsioonipäev annab Sulle: 

 • hulganisti praktilisi harjutusi, kuidas olla igapäevaselt veelgi parem naine ja parem ema?
 • kuidas saada (taas) kontakti iseenda naiselikkuse ja seksuaalsusega?
 • miks suhted ei toimi, millised on uskumused armastusest, mis meid enam ei teeni ning kuidas lõpetada kannatused lähisuhetes
 • milline on naise roll tänapäevases ühiskonnas ning kuidas nende “uute” rolliootuste keskel iseennast naise ja emana taasleida?
 • millised on teadliku paarisuhte alustalad ja kuidas enda partnerlussuhtesse rohkem mõistmist ja rahu tuua?
 • kuidas teadvuse tasandid mõjutavad nii tugevalt meie igapäevaelu, et me ise seda ei märkagi?
 • kuidas olla igapäevaselt teadvuse tasandite ülemistes kihtides, et olla õnnelikum naine ja õnnelikum ema
 • ja loomulikult hulganisti inspiratsiooni ja motivatsiooni.

Pikendasime soodushinda kuni 2. mai südaööni.

 

Kui Sul ei õnnestunud kogu inspiratsioonipäeva laivis vaadata või soovid esinejad rahulikult üle kuulata, siis Sul on võimalus soetada väga soodsa hinnaga salvestus.

Pärast on hind juba oluliselt kallim.

*Järelvaatamise saadame sulle 5. maiks ning see jääb kättesadavaks Sulle kuni 31. augustini.