fbpx

Lauluhaldjas Mari Meentalo-vagabundihingega muusik

4 minuti lugemine. Autor Mariliis Lukk, 2 väikelapse ema ja Pesapuu Pereklubi üks asutajatest.

Tere tulemast Pesapuu Pereklubi haldjamaailma lauluhaldjas Mari Meentalo 🙂 Meie rõõmsad pered tahavad väga-väga Sinuga lähemalt tuttavaks saada. 

Kes sa oled, kust sa tuled ja kuhu oled teel? Kõige üldisemalt öeldes olen vagabundihingega muusik: igavene seikleja ja maailmaparandaja. Tulen Järvamaa metsade, põldude ja jõgede veerelt, olen teinud vangerdusi kodumaal nii Tartus, Tallinnas kui Viljandis ja otsapidi ka teistes maailmajagudes ning nüüd jõudnud oma ringiga taaskord pealinna. Minu taustaks on maastikuarhitektuur, urbanistika ja pärimusmuusika ning suur kirg ja kutsumus mind üha sügavamale helide maailma ka viib.

Kui Sul oleks väga-väga palju haldjatolmu, mis kõik soovid täidaks – mida sa sooviksid Eesti lastele ja lastevanematele? Et meil kõigil oleks õnne hõisata, kalleid kallistada, tervist tegutseda, leiba lõigata, raha raisata.

Õpetussõnad lapsele, mida ta võiks oma hinges kanda.

Et lastel (ja ka suurematel) oleks julgust enda sisetunnet usaldada!

Mul oli ja tegelikult siiani on suur kartus ebaõnnestumise ees, kuid olen ka aru saanud, et kui juba midagi teha, siis täiega. Ja isegi kui tuleb ette eksimusi, siis on parem saada kogemusi sellega, mida armastad ja kuhu süda kutsub, kui et ebaõnnestuda selles, mida nii kui nii ei meeldi teha.

🎶 Kas teadsid, et… 🎶
…Võimalikult varakult last muusikaga tuttavaks tehes ning sellega järjepidevalt tegeledes mõjutame me tema aju ehitust. Regulaarne muusikas kümblemine loob lapse ajus uusi protsesse, millel on erinevates eluetappides tugevad positiivsed mõjud nii loomingulisusele, maailmatunnetusele kui ka õpioskusele. 😊

Liitu meie uudiskirjaga!

Milline on Sinu muusikatundide ülesehitus?  Tundi alustame ja lõpetame alati samade lauludega ning kõik saavad ka üksteisega nimelaulu lauldes tuttavaks. Algus- ja lõpulaulu vahelisel ajal:

  • mängime laulumänge;
  • loeme liisusalme;
  • tantsime;
  • tutvume läbi liigutuste ja häälitsuste erinevate rütmide, kehaosade, loomade, pillide ja muu põnevaga.

Tunni teises pooles on vaba aeg, kus põnnid saavad sundimatult mängida ning emmed-issid koos minuga mõnusat taimeteed juua ning omavahel mõtteid vahetada.

Kuus nippi, kuidas muusikatunnis end eriti hästi ja mugavalt tunda:

  • Tule alati mõned minutid varem kohale, et sina ja su pisikene saaksite ruumiga harjuda ja üleriided ning jalanõud aegsasti ära võtta.
  • Tea, et see on täiesti okei, kui sinu laps kõike kohe kaasa ei tee. Lapsed jälgivad hoolikalt kõrvalt ja mõne aja pärast teevad nad kõik laulud ja tantsud järgi 🙂 

  • Kõige olulisem on see, et te olete tundi kohale tulnud ning et teil koos vahva oleks.
  • Pane selga mugavad riided ja ole valmis selleks, et peale istumise, seismise ja laulmise võib ette tulla ka seda, et me kõik liigume neljakäpukil ja teeme koos näiteks lõvi häält 🙂 
  • Kõik küsimused, ettepanekud ja kommentaarid võtan alati rõõmuga vastu, sest minu eesmärk on pakkuda sulle ja su lapsele ühte väga vahvat ja arendavat tundi, mis pikaks ajaks hea tuju teeks.
  • Muusikatund on lõbus aeg, kus on võimalus tuttavaks saada ka teiste põnnide ja nende emmede-issidega. Kasuta seda võimalust ja veeda imelised hetked oma häält usadades 🙂 

Mariga jutustas Mariliis.

Mari muusikatundidega saad liituda Peetris. Meie muusikatundi on oodatud kõik titad ja mudilased alates 2. elukuust kuni 3. eluaastani 😊Täpsema tundide kirjelduse leiad meie kodulehelt. Tunniplaan/broneering lehelt leiad kogu tunniplaani ning saad end ka otse tundi broneerida.

Oled südamest oodatud terve perega! ❤️
Pesapuu Pereklubi lauluhaldjas Mari 🧚‍♀️

Menüü